Ц
Ц
Ц
A
A
A+

АРМА перерахувало на потреби оборони вже понад 1 мільярд гривень

30-11-2022

За погодженням з Кабінетом Міністрів України АРМА витратило ще 300 мільйонів гривень з депозитних рахунків на придбання чергового пакету військових облігацій.

Таким чином, з урахуванням купівлі попередніх пакетів цінних паперів, Національне агентство забезпечило фінансування оборонних потреб держави на загальну суму понад 750 мільйонів гривень. Ще 300 мільйонів гривень було перераховано на потреби ГУР Міноборони за рішенням суду, відтак, Сили оборони отримали вже понад 1 мільярд гривень за рахунок управління арештованими активами.

Варто зазначити, що придбання військових облігацій можливе у тому числі завдяки реалізації арештованого російського майна. Зокрема, АРМА наразі продало три партії арештованого аміаку, який належить російським підприємствам, на загальну суму понад 910 мільйонів гривень. Велика партія зазначеного майна – понад 42 тис. тонн – була арештована Бюро економічної безпеки та передана в управління АРМА. 

«Поки триває розробка складних вітчизняних та міжнародних механізмів конфіскації російської власності, запроваджуються санкції та тривають судові процеси, АРМА нарощує обсяги фінансування ЗСУ за рахунок тих самих російських активів. Адже можливість купувати військові облігації за рахунок арештованих коштів дає змогу приносити бюджету користь ще до рішення суду про конфіскацію», – зазначив керівник Національного агентства Дмитро Жоравович.

Нагадаємо, на придбання військових облігацій АРМА має право витрачати не більше 80% арештованих коштів у національній валюті. Для здійснення операцій залучається державний банк, а обсяг грошей для купівлі кожного пакету цінних паперів погоджується з Кабміном. Купівля військових облігацій є механізмом прямої підтримки бюджету і армії в умовах війни.