Ц
Ц
Ц
A
A
A+

МІЖНАРОДНА ВЗАЄМОДІЯ ТА ТРАНСКОРДОННИЙ ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ

Загальні засади міжнародного співробітництва АРМА визначено статтею 18 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», згідно з якою АРМА відповідно до міжнародних договорів України за принципом взаємності чи з власної ініціативи здійснює міжнародне співробітництво з відповідними органами іноземних держав у частині обміну інформацією з питань, пов’язаних з виявленням та розшуком активів.

АРМА авторизоване та є партнером універсальних міжнародних утворень та механізмів співробітництва:

  • CARIN (Камденська міжвідомча мережа з повернення активів);
  • Interpol (Міжнародна організація кримінальної поліції);
  • StAR (Ініціатива з повернення вкрадених активів);
  • Europol (Європейський поліцейський офіс);
  • Міжвідомча мережа з повернення активів Західно-Африканського регіону (ARIN-WA);
  • Міжвідомча мережа з повернення активів Західної та Центральної Азії (ARIN-WСA);
  • Платформа офісів з повернення активів держав-членів ЄС;
  • Міжвідомча мережа з повернення активів Азійсько-Тихоокеанського регіону (ARIN-AP);
  • Міжвідомча мережа з повернення активів Південно-Африканського регіону (ARINSA);
  • Міжвідомча мережа з повернення активів Східно-Африканського регіону (ARIN-EA);
  • Міжвідомча мережа з повернення активів Карибського регіону (ARIN-CARIB).

З метою виявлення та розшуку активів осіб, щодо яких відкрито кримінальні провадження у сфері відмивання коштів, шахрайства, ухилення від сплати податків, у тому числі осіб, причетних до збройної агресії рф проти України, спеціалістами АРМА у 2022 році направлено 520 запитів до компетентних іноземних установ.

АРМА у 2022 році опрацьовано 41 запит від компетентних органів іноземних держав щодо виявлення та розшуку активів. Протягом періоду 2017 – 2022 років надання інформації про активи нерезидентів та громадян на території України здійснювалось за 221 запитами від, зокрема інституцій: Британських Віргінських островів, Німеччини, Італії, Франції, Ізраїлю, Латвії, Литви, Молдови, Сполучених Штатів Америки, Польщі, Португалії, Великобританії, Естонії, Бельгії тощо.

Загалом, на кінець 2022 року АРМА налагоджено співпрацю з 88 країнами та міжнародними організаціями та прийнято участь у 1083 розслідуваннях. Безпосередньо 2022 року АРМА прийнято участь у 558 розслідуваннях, у тому числі у 349 розслідуваннях в рамках Task Force.

З метою оптимізації співпраці АРМА та Офісу Генерального прокурора України у 2022 році розроблено та прийнято Порядок взаємодії АРМА та Офісу Генерального прокурора щодо виявлення та розшуку активів в межах міжнародної правової допомоги при проведенні процесуальних дій.

Даний нормативний акт покликаний забезпечити виконання звернень Офісу Генерального прокурора щодо виявлення та розшуку активів в межах міжнародної правової допомоги, які здійснюються відповідно до частини першої статті 568 Кримінального процесуального кодексу України, статті 9 Закону України «Про прокуратуру», пункту 6 частини першої статті 10, статей 15 - 17 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».