Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Уряд схвалив законопроєкт щодо розширення доступу АРМА до джерел інформації

Кабінет  Міністрів України погодив та вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до Спеціального закону про АРМА щодо розширення доступу до джерел інформації для цілей виявлення та розшуку активів.

Проєкт закону розроблено з метою підвищення прозорості сфери виявлення, розшуку активів, розширення доступу АРМА до джерел інформації, а також забезпечення ефективної міжвідомчої взаємодії у сфері виявлення, розшуку, управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Зокрема, схвалений урядом документ передбачає:

  • уточнення порядку доступу АРМА до Єдиного реєстру досудових розслідувань, автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, у тому числі відомостей, які містять інформацію з обмеженим доступом;
  • розширення переліку суб’єктів, від яких АРМА за рішенням Голови або його заступника може безоплатно одержувати інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання повноважень Агентства;
  • уточнення положення Закону про АРМА в частині права безперешкодного входу уповноважених осіб Агентства до приміщень органів державного управління, державних і комунальних підприємств, установ, організацій.

«Сьогодні уряд підтримав важливі законодавчі ініціативи для вдосконалення роботи АРМА. Водночас прийняття законопроекту парламентом дозволить не лише розширити доступ Агентства до джерел інформації, але й збільшить можливості обробки даних сучасними ІТ-інструментами, сприятиме автоматизації таких процесів і мінімізує участь людини на етапі первинного збирання та обробки даних», - зазначив керівник АРМА Дмитро Жоравович.

Варто зауважити, що у жовтні минулого року Кабінет Міністрів затвердив План заходів щодо забезпечення виконання положень розробленої АРМА резолюції Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції «Посилення міжнародного співробітництва в сфері повернення активів та управління замороженими, арештованими і конфіскованими активами»  на 2020-2021 роки».

Планом передбачено реалізацію 38 законодавчих, організаційних та інших заходів, серед яких – розробка вищенаведеного законопроєкту.