Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Т.в.о. Голови АРМА Ярослава Максименко взяла участь у XIV Міжнародному судово-правовому форумі, організованому видавництвом «Юридична практика» спільно з Асоціацією українських корпоративних радників.

05-06-2026

Під час виступу очільниця Агентства представила бачення подальшої реалізації реформи АРМА, наголосила на важливості прозорих ринкових механізмів управління арештованим майном та закликала бізнес до активної співпраці з Агентством.

За словами Ярослави Максименко, ключовим завданням реформи є формування нової моделі роботи АРМА, в основі якої — професійність, відкритість, конкуренція та партнерство з ринком. Мета Агентства — забезпечити не лише належний стан арештованих активів, а й їх результативне управління зі збереженням економічної вартості.

Очільниця АРМА наголосила, що ефективна боротьба з корупцією починається зі створення прозорих процедур і зрозумілих правил, за яких будь-які зловживання стають неможливими або невигідними.

У цьому контексті АРМА продовжує залучати бізнес до участі в управлінні арештованим майном через механізм листів зацікавленості та відкриті конкурсні процедури.

Наразі триває конкурс з відбору управителя для активів групи IDS Ukraine — одного з найбільших виробників бутильованої води в Україні.

Крім того, найближчим часом буде оголошено конкурси з відбору управителів для низки інших арештованих активів. Серед них — завод «Бетонбуд» у Львівській області, готельно-ресторанний комплекс «Моцарт» в Одесі, активи групи компаній «Керамбуд», а також майновий комплекс підприємства «Кріоін».

АРМА закликає представників бізнесу надсилати листи зацікавленості щодо активів, інформація про які оприлюднюється на офіційному сайті Агентства. Такий механізм дозволяє оцінити ринковий інтерес, залучити потенційних управителів та забезпечити конкурентність майбутніх конкурсних процедур.

«Для того щоб ринок працював ефективно, необхідне партнерство держави та бізнесу. Ми відкриті до діалогу, готові надавати інформацію про активи та враховувати пропозиції професійної спільноти», — зазначила Ярослава Максименко.

Наразі на офіційному вебсайті АРМА доступна інформація про активи, які готуються до передачі в управління або реалізації, а також порядок проведення конкурсів з відбору управителів.

В Агентстві наголошують, що головною метою управління арештованими активами є не лише надходження коштів до державного бюджету, а й збереження економічної вартості майна, недопущення його знецінення та забезпечення його ефективного використання до завершення судових процедур.