Світовий досвід формування та реалізації антикорупційної політики показує, що ефективність будь-яких антикорупційних механізмів залежить передусім від системності, обґрунтованості та прозорості базових положень роботи державної установи.
Дотримання закону про запобігання корупції та етичних норм у договірних відносинах є необхідним кроком у запобіганні та протидії порушень антикорупційного законодавства.
АРМА включає антикорупційні застереження як важливий, окремий розділ у договори управління активами, які передбачають:
- обов’язок сторін договору виконувати вимоги антикорупційного законодавства;
- змогу надати відмову від недоброчесного стимулювання співробітників;
- вимагати відшкодування завданого збитку у випадку порушення вимог антикорупційного законодавства, що розцінюється як істотне порушення договору.
Окрім того, у розділі антикорупційних застережень детально розкривається обов’язок сторін дотримуватися законодавства, а саме виконання сторонами зобов’язань щодо утримання від дій, які кваліфікуються як давання/одержання хабаря, комерційного підкупу та інших дій, що порушують вимоги українського та міжнародного законодавства.
Насамперед, кожна зі сторін відмовляється від будь-якого стимулювання працівників іншої сторони, у тому числі шляхом надання коштів, подарунків, безоплатного виконання для них робіт та послуг.
Під діями, що стимулюють та здійснюються на користь іншої сторони, мається на увазі:
- надання невиправданих переваг у порівнянні з іншими користувачами;
- надання будь-яких гарантій;
- прискорення чинних процедур;
- інші дії, що виконуються працівником у рамках посадових обов’язків, але суперечать принципам прозорості та відкритості взаємин між сторонами.
Таким чином, застереження у договорах захищають доброчесність відносин, запобігають ризикам порушення вимог законодавства, репутаційним та фінансовим втратам.
OTHER MATERIALS
21-11-2024 News