За підсумками налагодження співпраці на міжнародному рівні, внаслідок укладених угод та меморандумів Національне агентство є партнером у більш ніж 10 міжнародних організаціях та об’єднаннях транскордонної взаємодопомоги.
Транскордонні механізми оперативного спілкування є інституційними інструментами отримання інформації про власність підозрюваних у вчиненні кримінальних злочинів осіб за кордоном та на території України (за запитами іноземних юрисдикцій).
Треба зазначити, що окремим важливим аспектом участі АРМА у системі міждержавних зв’язків є неухильне дотримання визначеної профільними організаціями дисципліни, форм та умов обміну інформацією.
В рамках процедур удосконалення роботи таких міждержавних утворень Агентство своєчасно та у повному обсязі надає звітну інформацію про діючі механізми.
Так, наприкінці березня поточного року на виконання правил діяльності CARIN (мережі з розшуку і повернення активів, яка об’єднує понад 50 суб’єктів), фахівцями АРМА здійснено аналіз запитів між уповноваженими представниками організації та Україною.
Відповіді на запити міжнародних партнерів, які передбачали необхідність отримання інформації, надавались з урахуванням строків отримання даних від третіх осіб на території України та не перевищували у середньому 12 робочих днів.
Також, з метою постійного моніторингу діяльності Нацагентства, у березні 2023 року зведено інформацію про результати опрацювання запитів міжнародних організацій за перший квартал поточного року. Згідно отриманих даних, за запитами щодо фізичних та юридичних осіб, підозрюваних у кримінальних правопорушеннях за кордоном і на території України, виявлено, зокрема: частки у статутних капіталах товариств на загальну суму більше 8 мільярдів гривень, права власності на 129 об’єктів нерухомого майна та земельні ділянки, понад 180 одиниць рухомого майна тощо.
Відповідно до отриманих результатів, АРМА у 2022-му та поточному році забезпечує транскордонний обмін інформацією з 88 юрисдикціями та міжнародними організаціями на безперервній основі.
Зазначимо, що протягом 2022 року співробітники АРМА збільшили кількість інформаційних ресурсів та джерел, які використовувались для пошуку інформації за кордоном, а відповідні міжнародні наукові заходи, технічні конференції надали можливість доступу до нових інструментів, баз даних і ресурсів, а відповідні аналітичні матеріали забезпечують подальший ефективний діалог України, зокрема як учасника профільних міжнародних організацій, конкретизують предмети/об’єкти міжнародних угод про розподіл і повернення активів.
OTHER MATERIALS
21-11-2024 News