Сучасні цифрові пристрої є частиною нашого повсякденного життя та зберігають величезну кількість конфіденційної інформації про нас і нашу діяльність. Ця інформація може бути вкрай цінною і для правоохоронних органів у їхніх зусиллях з розкриття злочинів і переслідування правопорушників.
Аналіз даних з цифрових носіїв інформації в АРМА здійснює окремий фаховий підрозділ (далі – ІТ-лабораторія), метою діяльності якого є виявлення та розшук активів фігурантів кримінальних проваджень, відомості про факт існування та/або місцезнаходження яких, прямо чи опосередковано можливо знайти при дослідженні цифрового носія інформації.
ІТ-лабораторія АРМА оснащена найсучаснішим технікою та спеціалізованим програмним забезпеченням, які дозволяють працівникам Нацагентства вилучати, зберігати й аналізувати дані з цифрових пристроїв ефективним і надійним способом.
Однією із ключових функцій ІТ-лабораторії є оперативне надання інформації про те, що саме знаходиться на цифровому носії. Відповідно, отримавши точні дані про контент носіїв, слідчий може більш детально сформувати питання для експертів з комп’ютерно-технічної експертизи, які готують висновок та докази для представлення в суді. Ці дані можуть бути використані для встановлення мотиву чи наміру підозрюваного, а відповідно, здатні суттєво допомогти правоохоронним органам у розслідуванні кримінального правопорушення. Наприклад, цифрові пристрої можуть містити таку інформацію, як записи дзвінків, текстові повідомлення, електронні листи, активність у соціальних мережах, дані про місцезнаходження GPS, які можна використовувати для реконструкції хронології подій або встановлення пересувань і дій підозрюваного.
Іншою важливою функцією ІТ-лабораторії є допомога у відновленні втрачених або пошкоджених даних з цифрових носіїв інформації. ІТ-лабораторія має досвід та інструменти, які необхідні для відновлення втрачених або пошкоджених даних, що робить її досить корисним інструментом для правоохоронних органів.
Протягом останнього часу завдяки ІТ-Лабораторії АРМА досліджено більше 30 різних цифрових носіїв у понад 10 кримінальних провадженнях. Працівниками ІТ-лабораторії проведено поглиблений аналіз даних із цих носіїв та співставлено отримані відомості з інформацією з офіційних державних реєстрів, баз даних та інформаційно-аналітичних підсистем з метою виявлення прямих чи опосередкованих зв’язків фігурантів кримінальних проваджень із активами в Україні та за кордоном.