Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) провело перше установче засідання міжвідомчої робочої групи, створеної для забезпечення координації зусиль усіх державних органів у рамках виконання Стратегії повернення активів на 2023–2025 роки. Засідання МРГ відбулося в онлайн форматі під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко.
“Повернення активів — це стратегічний крок, що сприятиме відновленню справедливості, поповненню державного бюджету та зміцненню економіки України. Адже ресурси, що були виведені за кордон, повинні повернутися і працювати на розвиток нашої держави, на благо громадян. Повернення активів і їхнє ефективне використання — це крок, який дозволить не тільки посилити економічну ситуацію, а й зміцнити національну безпеку”, - підкреслила Юлія Свириденко.
Засідання стало ключовим етапом у впровадженні Стратегії, затвердженої Кабінетом Міністрів України в серпні 2023 року. Учасники обговорили пріоритети наступних кроків та попередні результати реалізації Плану дій.
Голова АРМА Олена Дума під час доповіді зазначила, що АРМА вже здійснило низку важливих заходів на виконання Плану реалізації Стратегії, зокрема:
- Поглиблено співпрацю з міжнародними партнерами, що дозволило значно пришвидшити процес розшуку незаконно набутого майна за кордоном.
- Розроблено пропозиції щодо змін до законодавства, які забезпечать підвищення ефективності управління активами
- Розпочато процес інвентаризації розшуканих активів за кордоном
- Розроблено ряд законодавчих змін до спеціального Закону про АРМА, а також накази з Міністерством внутрішніх справ України та Державною судовою адміністрацією України. Крім того, заключено договір з Міністерством юстиції про інформаційну взаємодію.
Вона також повідомила, що завдяки міжнародній співпраці АРМА вже визначило загальну суму активів, які було незаконно виведено за межі України.
"На сьогодні АРМА розшукало арештованих активів на суму понад 100 мільярдів доларів США. Тож, наша системна робота має бути покликана на повернення цих активів в Україну або коштів від їх реалізації, за затвердженим Урядом порядком реалізації арештованих активів за кордоном”, - резюмувала Олена Дума.
Одним із важливих питань порядку денного стало голосування за пропозицію громадських організацій щодо включення їх представників до складу робочої групи. Учасники засідання одноголосно підтримали цю ініціативу. Відтак, до складу МРГ увійдуть представники ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», Аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» та ГО «Правниче партнерство України». Цей крок сприятиме посиленню прозорості та залученню широкого експертного середовища до процесу реалізації Стратегії.
Варто зауважити, що наразі до складу міжвідомчої робочої групи входить керівництво ключових державних органів, серед яких: НАБУ, АРМА, Офісу генерального прокурора, Міністерства юстиції, Держфінмоніторингу, Бюро економічної безпеки, міністерства внутрішніх справ, Державного бюро розслідувань, Державної прикордонної служби та Державної митної служби.
Наприкінці засідання Голова АРМА висловила вдячність усім учасникам засідання за конструктивний діалог і підтримку у реалізації поставлених завдань.
Нагадаємо, що Стратегія повернення активів на 2023–2025 роки є стратегічним документом, який визначає головні напрями роботи у сфері пошуку, арешту та повернення активів. Вона покликана забезпечити прозорість процесів управління та максимальне відшкодування втрат держави.
OTHER MATERIALS
27-12-2024 News
Розширено склад МРГ з виконання Стратегії повернення активів представниками громадських організацій
27-12-2024 News