Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Представники АРМА взяли участь у заходах щодо виконання Конвенції ООН проти корупції

16-11-2022

У період з 07 по 11 листопада 2022 у м. Відні (Республіка Австрія) відбулись 11-те засідання експертів з розвитку міжнародного співробітництва, друге засідання 13-ої поновленої сесії робочої групи з огляду імплементації та 16-те засідання робочої групи з повернення активів Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції.

У складі української делегації участь у заходах в режимі відеоконференції взяли заступник Голови АРМА Філіп Пронін, який є Урядовим експертом України з питань імплементації Конвенції ООН проти корупції та неодноразово долучався до моніторингу імплементації Конвенції державами-учасницями, а також начальник Міжнародного управління АРМА Людмила Сугак.

Під час заходів учасниками обговорювались  питання стану імплементації Конвенції державами-учасницями, попереджувальних заходів в боротьбі з корупцією, міжнародного співробітництва та міжнародної технічної допомоги. 

Окремим напрямом роботи Конференції стало обговорення питань повернення активів, а саме: кращі практики, виклики та прогалини в законодавстві, способи повернення незаконних активів та доходів, отриманих від злочинної діяльності, конфіскація поза кримінальним провадженням, прямі механізми повернення активів тощо.

Водночас, окрему увагу було приділено передовому досвіду та проблематиці, пов’язаній з прозорістю інформації про бенефіціарну власність, що сприятиме ефективному поверненню доходів, одержаних злочинним шляхом, враховуючи положення статті 63 Конвенції.

Участь у засіданнях Конференції дає можливість розвивати рівноправні міжнародні зв’язки у сфері запобігання та протидії корупції та поглиблювати партнерські відносини між Україною і країнами-членами Конвенції ООН проти корупції.

Міжурядова робоча група з повернення активів є допоміжним органом Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції (далі – Конвенція) та відповідає за надання допомоги та консультування Конференції держав-учасниць у виконанні її мандату щодо повернення доходів від корупції. Ця функція виконується відповідно до глави V Конвенції, яка регулює питання щодо заходів з повернення активів.

З моменту свого створення у 2006 році Робоча група з повернення активів проводить одне міжсесійне засідання на рік, протягом якого учасники мають змогу обмінюватися інформацією та розробляти рекомендації для представлення на Конференції.