Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Арештована лабораторія в Межигір’ї принесла перший дохід державі

Дмитро Жоравович відвідав арештовану лабораторію на території Межигір’я, яку нещодавно було передано новому управителю – ДП «Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції». Підприємство підпорядковується Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

До 2013 року унікальна лабораторія завдяки дорогому сучасному обладнанню була інструментом для моніторингу якості і безпечності всього, що безпосередньо контактувало з тодішнім президентом – харчових продуктів, косметики, одягу, кормів для тварин на території Межигір’я і навіть пального для всіх транспортних засобів, якими користувався колишній глава держави.

Після тривалого простою лабораторія почала працювати на державу в одній із найбільш важливих сфер охорони здоров’я, котра відповідає за якість лікарських засобів на фармацевтичному ринку країни.

Наразі в Україні діють лише близько 10 подібних лабораторій, а порівнювані можливості за спектром надаваних послуг мають тільки 5 об’єктів, серед яких центральна лабораторія в Межигір’ї є найбільш потужною та відіграє провідну роль.

АРМА оголосило відкритий конкурс для пошуку управителя цим активом у липні цього року та після визначення переможця і проведення оцінки вартості уклало із зазначеним державним підприємством договір управління.

Станом на сьогодні лабораторія прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Також вона стане повноправним членом Загальноєвропейської мережі офіційних лабораторій з контролю якості лікарських засобів у Європі. 14 листопада лабораторія отримала Свідоцтво атестації на право проведення аналізу якості і безпеки лікарських засобів з відповідною галуззю атестації від Держлікслужби.

За перший місяць управління відібраний АРМА управитель вже перерахував до державного бюджету перші надходження у сумі 100 тис. грн. В подальшому за умов ефективної діяльності сума щомісячних надходжень має суттєво зрости. Крім того, для забезпечення технічної можливості роботи лабораторії та підвищення її функціональної спроможності управитель протягом місяця витратив ще майже 230 тис. грн.

«Завдяки підтримці і координації Кабінету Міністрів України проблема активів Межигір’я починає успішно вирішуватися. Концепція втілення різних підходів до розпорядження окремими об’єктами на території комплексу є правильною та починає давати результат. Колишня резиденція незабаром набуде статусу парка-пам’ятки загальнодержавного значення, водночас деякі об’єкти на кшталт лабораторії використовуються за своїм безпосереднім функціональним призначенням та з користю для держави. Після успішної передачі лабораторії управителю на черзі також кінологічний центр та вертолітний майданчик у Межигір’ї, використання яких може зацікавити, наприклад, органи правопорядку», - зазначив керівник АРМА Дмитро Жоравович.

Довідково. Сучасне обладнання лабораторії дозволяє, зокрема, визначати:

  • кількісний вміст металів та елементів у лікарських засобах і субстанціях методом атомно-абсорбційної спектрометрії;
  • важкі метали та елементи в лікарській рослинній сировині та лікарських засобах методом спектрометрії з іонно-зв’язаною плазмою з використанням спектрометра;
  • мікробіологічну чистоту лікарських засобів, кількісне визначення антибіотиків, вітамінів, консервантів, бактеріальних ендотоксинів.

Крім того, розпочата робота з рідинним і газовим хроматографами з мас-детекторами, а також атомно-емісійним спектрометром з індуктивно-зв’язаною плазмою (ІСРЕ). Ці прилади дуже важливі для визначення низьких концентрацій домішок (наприклад, нітрозамінів), а також незаявлених речовин (мас-детектори) і визначення домішок металів та елементів (ІСРЕ).