Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Безоплатна правова допомога

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», надсилаються або подаються особами, які досягли повноліття, безпосередньо до центральних та місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції.

Також інформуємо, що держава гарантує кожному право на отримання безоплатної правової допомоги.

Для отримання такої допомоги телефонуйте за номером Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів) або звертайтеся особисто до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З інформацією про адреси відповідних центрів, а також види і порядок отримання безоплатної правової допомоги можна ознайомитися на вебсайті системи безоплатної правової допомоги https://www.legalaid.gov.ua.

АРМА як суб’єкт надання безоплатної первинної правової допомоги, в межах своєї компетенції може надавати такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру).

Для отримання безоплатної правової допомоги в АРМА необхідно подати заяву у довільній формі через скриньку «Для кореспонденції», що знаходиться за адресою вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001 або надіслати до АРМА за поштовою адресою: вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001 чи  на офіційну електронну пошту АРМА – info@arma.gov.ua.

Звернення, що не стосуються надання первинної правової допомоги, розглядаються в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян.