Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Міжнародні проекти

 

Співробітництво з міжнародними, міжурядовими організаціями, мережами, діяльність яких спрямована на забезпечення міжнародного співробітництва у сфері виявлення, розшуку та управління активами в частині обміну досвідом та інформацією з питань, пов'язаних з виявленням, розшуком та управлінням активами є одним з основних напрямків діяльності Національного агентства.

Сприяння у налагодженні такого співробітництва, а також безпосередня підтримка в інституційному становленні Національного агентства надається низкою програм / проектів технічної допомоги, які діють в Україні, міжнародних та іноземних організацій, представництв іноземних держав та органів і установ ЄС.

Національне агентство високо цінує зазначені сприяння та підтримку, а також висловлює подяку за конструктивну співпрацю таким високоповажним зовнішнім партнерам у запуску своєї роботи:

Програма “Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні”         

Програма ЄС «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» реалізується Міністерством закордонних справ Данії на період 2017-2019 років.

Програма спрямована на:

 • посилення можливостей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією, а саме: Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а також забезпечення доброчесності співробітників інших установ і органів юстиції;
 • поліпшення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ і можливостей Верховної Ради України аналізувати і вдосконалювати стратегічну й нормативно-правову базу, зокрема шляхом створення міжнародної консультативної ради Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.

Програма ОЕСР з протидії корупції в Україні                                      

У листопаді 2014 року в межах Меморандуму про порозуміння між ОЕСР та Україною, ОЕСР розпочала спеціальний проект з підтримки України у сфері протидії корупції.

Мета проекту –  посилення правової та інституційної спроможностей виявляти, розслідувати та переслідувати корупцію в Україні, в тому числі складні корупційні справи на найвищому посадовому рівні.

Серед завдань проекту:

 • розробка спільної програми навчань з питань виявлення та розслідування складних справ про корупцію, у тому числі фінансових розслідувань для правоохоронних і судових органів;
 • сприяння виконанню стандартів ОЕСР в частині посилення відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень, конфіскації, міжнародного співробітництва та повернення активів.

Консультаційна місія Європейського Союзу                                                        

Консультаційна місія ЄС надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини. 

Співробітництво здійснюється за допомогою:

 • надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки, розробки стратегій сектору цивільної безпеки; 
 • підтримки імплементації реформ шляхом надання практичних консультацій, тренінгів та впровадження проектів; 
 • співпраці та забезпечення координації заходів з реформування між українськими та міжнародними партнерами.

Проект Східного партнерства Рамкової програми співробітництва Ради Європи та ЄС “Боротьба з корупцією в Україні”                                                                

Європейський Союз і Рада Європи надають Україні підтримку у сфері боротьби з корупцією через Спільний проект Рамкової програми співробітництва «Східного партнерства» РЄ і ЄС «Боротьба з корупцією в Україні», який розпочався 1 січня 2015 року і триватиме до 31 грудня 2017 року.

Імплементацію Проекту здійснює Відділ боротьби із економічною злочинністю та міжнародної співпраці Ради Європи. Проект приділяє особливу увагу інституційним спроможностям боротьби з корупцією в Україні у відповідності до європейських стандартів шляхом надання спеціалізованої технічної допомоги. 

Серед першочергових напрямків проекту:

 • покращення законодавчої бази згідно з відповідними міжнародними стандартами;
 • підтримка інституційних спроможностей щодо повернення активів та управління активами.

Проект «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE)

Проект «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE)  допомагає Україні рухатися в напрямку розвитку демократичного суспільства через просування принципів демократії, центром якої є громадяни, сприяння сталому економічному розвитку. EDGE реагує на критичні потреби українського уряду на національному та регіональному рівнях в плануванні, реалізації та комунікації реформ щодо врядування та економічного розвитку.

Проект працює за трьома основними напрямками:

 • планування реформ;
 • реалізація реформ;
 • комунікація реформ.

EDGE реалізується компанією Agriteam Canada Consulting тa фінансується Global Affairs Canada.