Ц
Ц
Ц
A
A
A+

АРМА реалізувало найдорожчий актив за час своєї роботи

19-11-2021

АРМА забезпечило успішну реалізацію на відкритих торгах арештованої  соняшникової олії у кількості понад 3 тисячі тонн, ціна продажу якої перевищила 93 мільйони гривень.

Це найдорожчий лот в історії АРМА, який Агентство передало для реалізації на відкритих електронних торгах.

Стартова ціна лоту становила 82 мільйони гривень, що відповідає середньому рівню ринкових цін. У ході конкурентних торгів, в яких взяли участь чотири учасники, відбулося зростання ціни більш ніж на 11 млн грн, або на 13%.

«З огляду на проблемний характер арештованого майна, попит на активи, які реалізує АРМА, як правило, вкрай невисокий, що позначається на ціні продажу. Тому реалізація такого дороговартісного активу за ринковою ціною, безперечно, є позитивним досвідом для ринку арештованого майна в Україні», - зазначив керівник АРМА Дмитро Жоравович.

Після сплати переможцем аукціону відповідної суми кошти будуть перераховані на депозитний рахунок АРМА у державному банку. Відсотки на депозитний вклад Агентства є одними з найвигідніших у порівнянні з умовами комерційних банків, що дозволяє накопичувати більшу додану вартість від управління арештованими грошовими активами.

Таким чином, це дозволяє АРМА ефективно зберігати економічну вартість реалізованих на торгах активів, що вигідно як їх власникам, котрі отримують кошти після скасування арештів, так і державі, адже в разі конфіскації тіло депозиту разом з відсотками буде перераховане до держбюджету.