Ц
Ц
Ц
A
A
A+

АРМА виявило активи екснардепа та екскандидата на посаду Президента України, який лобіював інтереси Росії

11-01-2024

На запит Державного бюро розслідувань (ДБР) Нацагентство виявило та розшукало активи екснардепа-зрадника та осіб, які сприяли у протиправній діяльності колаборанта

Пропагандистська робота колишнього політика, екскандидата на посаду Президента України та бізнесмена впродовж 2019-2022 років допомагала країні-агресору досягати поставлених військово-політичних цілей (зокрема, у підривній діяльності проти України) та ідеологічно їм сприяла. 

Зокрема, фігурант поширював антиукраїнську пропаганду серед українського населення та політичного керівництва країн ЄС. Зокрема, його публічні інтервʼю та виступи завдавали шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та безпеці України. 

За даними слідства, у 2020 році екснардеп-фігурант кримінального провадження та службові особи товариств з обмеженою відповідальністю здійснили підробку документів на переказ грошових коштів та провели фінансові операції, спрямовані на штучне поповнення статутного капіталу задля легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. 

За словами заступника Голови АРМА Павла Великоречаніна, працівники Управління виявлення та розшуку Нацагентства зібрали та проаналізували інформацію щодо бенефіціарних власників та підконтрольних осіб, а також наявності у їх власності інших активів. 

Співробітники АРМА виявили та розшукали наступні українські активи фігурантів: 

  • житлова нерухомість – 3
  • нежитлова нерухомість – 3
  • земельні ділянки – 28
  • транспортні засоби – 5
  • частки в статутному капіталі – 1 111 450 грн
  • зброя – 15 одиниць
  • майнові права інтелектуальної власності – 22. 

Отримані дані АРМА вчасно та в повному обсязі спрямувало до ДБР для вжиття наступних заходів. Зокрема - накладення арешту на виявлені активи та їх подальшої конфіскації.

Крім того, Нацагентство підготувало міжнародний запит до Ізраїлю, щоби підтвердили інформацію про нерухоме майно та інші активи колаборанта, що знаходяться у країні. 

Також АРМА отримало від ДБР листа для уточнення відомостей щодо інших осіб, зазначених у зверненні. То ж Агентство планує розпочати повний комплекс заходів для виявлення та розшуку активів й спрямує міжнародний запит до Австрії та інших країн для підтвердження інформації про існування банківських рахунків та цінних паперів, що належать фігурантам.