Ц
Ц
Ц
A
A
A+

«Nemo ex delicto consequatur emolumentum» (лат. - «Ніхто не повинен отримувати вигоду від скоєного злочину») - таким є гасло Агентства з питань управління та повернення арештованого та конфіскованого майна Франції

03 червня за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) відбулась зустріч співробітників АРМА з представниками Агентства з питань управління та повернення арештованого та конфіскованого майна Франції (AGRASC).

Голова АРМА А. Янчук презентував відомство, окреслив його цілі і завдання, розповів про виклики, з якими стикається АРМА та поділився інформацією про досягнення за досить тривалий  проміжок часу з моменту його створення.

Особливо французьких колег зацікавила інформація щодо майбутнього запуску Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні оскільки подібного інструменту у Франції не існує.

Зустріч пройшла у вигляді експертних консультацій з обговорення найбільших викликів, що постають між Агентствами як у законодавчій площині так і під час  практичної діяльності.

Протягом дня було проведено окремі практичні та результативні дискусії з начальниками Юридичного управління, Управління менеджменту активів та Управління виявлення та розшуку активів, у ході яких було, серед іншого, обговорено такі практичні питання як:

- запровадження механізму планування перед арештом, що є важливою складовою забезпечення ефективного управління майном;

-  механізм проведення AGRASC навчань, тренінгів, консультацій  для представників правоохоронних органів та  суддів, у тому числі, на стадії підготовки до арешту;

- способи управління специфічними активами;

- організацію контролю за діяльністю АРМА та AGRASC.

- управління конфіскованими активами та багато іншого.

Протягом другого дня візиту, представники AGRASC провели ознайомчий візит до головного офісу ДП «СЕТАМ», у ході якого мали змогу ознайомитись із загальними засадами роботи державного підприємства.

Під час своєї презентації Генеральний директор ДП «СЕТАМ» В. Вишньов ознайомив французьких колег із законодавчими та практичними засадами роботи підприємства та функціонування системи електронних торгів арештованим майном. Також В. Вишньов поінформував представників AGRASC про історію створення та розвитку підприємства, основні статистичні та фінансові показники його роботи, систему моніторингу активів, перспективні напрямки діяльності, як наприклад, проведення земельних аукціонів, тощо.

Особливу увагу керівник ДП «СЕТАМ» звернув на запровадження та використання в роботі підприємства технології «blockchain». 

У свою чергу французькі фахівці відмітили передовий досвід українського підприємства щодо застосування вищезгаданої технології, та висловили впевненість, що такий механізм значно підвищує безпеку та відкритість процесу проведення електронних торгів арештованим майном.

Окрім того, представники AGRASC мали змогу ознайомитись із практичною роботою регіональної філії ДП «СЕТАМ» у Київській області, де відвідали склад зберігання рухомого майна та оглянули майданчик, де зберігається понад 600 арештованих автомобілів, відзначивши аналогічну систему у Франції.

Під час підбиття підсумків експертних консультацій було висловлено сподівання на подальше плідне співробітництво між АРМА та  AGRASC, що надаватиме нашим інституціям цінну можливість працювати в партнерстві та обмінюватися досвідом.