Ц
Ц
Ц
A
A
A+

У 2021 році АРМА забезпечило більші надходження до бюджету, ніж за три попередні роки

03-12-2021

Протягом січня-листопада 2021 року чисті надходження до Державного бюджету від комерційної діяльності управителів арештованими активами склали 38,6 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року (13 млн грн протягом січня-листопада 2020 року) надходження зросли утричі, або на 200%.

Варто наголосити, що досягнутий показник перевищує сукупні надходження до бюджету за всі попередні роки діяльності АРМА. Так, у 2018 році доходи становили 9 млн грн, у 2019 – 12 млн грн, у 2021 – 15,7 млн грн, загалом – майже 37 млн грн.

Крім того, другий місяць поспіль надходження до державного бюджету від управління арештованими активами сягають рекордних показників у місячному розрізі. Зокрема, станом на 1 грудня доходи склали 5,7 млн грн, що на 32% більше у порівнянні з доходами у жовтні.

Варто зазначити, що вказані кошти є надходженнями лише від одного способу управління активами, які здійснює АРМА. Сюди не входять кошти від реалізованого на торгах майна та передані Агентству арештовані кошти, розміщені на банківських рахунках. Також зазначені суми не враховують витрат, які управителі здійснюють для відновлення і покращення економічних властивостей активів. Ці витрати, як правило, суттєво перевищують суми доходів до бюджету та дозволяють не лише зберігати арештоване майно, але й генерувати прибутки для держави від його комерційного використання.