Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Уряд врегулював порядок самопредставництва АРМА в судах та механізм набуття права власності на реалізовані активи

24-09-2020

Кабінет міністрів України забезпечив взаємоузгодження норм окремих урядових актів, які регулюють діяльність АРМА, шляхом прийняття Постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зокрема, до ухвалення Постанови Агентство не могло діяти в порядку самопредставництва в судах без додаткового уповноваження, оскільки ні у Спеціальному законі про АРМА, ні в затвердженому урядом Положенні про АРМА не було норми, яка б чітко визначала право посадових осіб Агентства представляти інтереси органу.

Завдяки внесеним змінам представництво інтересів АРМА в судах різних інстанцій може здійснюватись без окремого доручення Голова АРМА або керівника відповідного теруправління АРМА.

Крім того, ухваленим документом було врегульовано питання, на підставі якого акту особи можуть набувати право власності на реалізовані АРМА арештовані активи.

До недавнього часу таким актом був договір купівлі-продажу майна, однак, згідно із Законом про АРМА, вказаний документ не підлягав нотаріальному посвідченню. Це створювало суттєві проблеми покупцям арештованих активів, оскільки Цивільний кодекс вимагає нотаріального посвідчення відповідних договорів.

Тому у липні цього року Кабмін вніс зміни до Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах, якими передбачено посвідчення переходу права власності до переможця торгів на підставі акту про реалізацію активів на електронних торгах.

Відтепер нову підставу внесено також до Порядку державної реєстрації транспортних засобів, що дозволить безперешкодно реєструвати право власності на законно придбаний арештований транспорт.