Ц
Ц
Ц
A
A
A+

В АРМА надійшло майже півтисячі ухвал про передачу активів в управління

За час роботи АРМА, з осені 2017 року, суди та слідчі судді винесли 449 ухвал про передачу в управління Національному агентству кількох тисяч арештованих активів.

Найбільше ухвал було винесено у 2019 році – 184. У 2021 році винесено 50 судових ухвал.

Нині в Реєстрі арештованих активів загалом налічується понад 10 тисяч записів про житлову та нежитлову нерухомість, земельні ділянки, майнові комплекси, транспорт, різноманітні товари, а також грошові кошти, корпоративні права, акції тощо.

Для пошуку управителів на ці активи протягом 2020-го та 8 місяців цього року АРМА оголосило 374 відкритих конкурсних відборів. Як наслідок, за вказаний період українському бізнесу передано в управління арештовані активи сукупною вартістю близько 3 мільярдів гривень.

Саме співпраця з компаніями-управителями створює грошові надходження до державного бюджету. Так, цьогоріч АРМА збільшило надходження до держбюджету від управління арештованими активами у 5 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зазначимо, що за 2020 рік та 8 місяців 2021 року надходження склали близько 41 мільйона гривень.

Разом з тим, сьогодні на депозитних рахунках АРМА розміщено понад 603 мільйона у гривневому еквіваленті (кошти від реалізації майна та передані в управління арештовані кошти у готівковій та безготівковій формі). Завдяки управлінню цими коштами протягом 2020-2021 років на них нараховано близько 78 мільйонів гривень.

Довідково. Ухвалами судів та слідчих суддів в управління АРМА передають активи, потенційно отримані від корупційних та інших кримінальних злочинів. Ці активи мають бути арештовані та визнані речовими доказами у кримінальних справах, а їх вартість має дорівнювати або перевищувати 200 прожиткових мінімумів (КПК). На етапі слідства, поки не буде винесено судового вироку у відповідних кримінальних справах, АРМА управляє цими активами шляхом передачі підприємцям у комерційне користування або у спосіб реалізації майна  на електронних торгах.