Ц
Ц
Ц
A
A
A+

ВАКС передав АРМА арештовані активи на понад 1,5 мільярда гривень

За неповних 2 роки роботи Вищий антикорупційний суд України виніс ухвали про арешт і передачу в управління АРМА низки дороговартісних активів, сукупна вартість яких становить понад 1,5 мільярда гривень.

Зокрема, серед переданих Агентству об’єктів – нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрямок», майно двох ТЕЦ у Львівській області, 1000 залізничних напіввагонів, резиденція «Сухолуччя», акції ПрАТ «Газтранзит», 12 річкових барж та нерухомість у Києві площею понад 5 тисяч квадратних метрів.

На всі зазначені активи АРМА обрало управителів, які зберігають економічну вартість арештованого майна та забезпечують надходження до Державного бюджету. Лише управління залізничними вагонами за короткий час принесло державі понад 10 мільйонів гривень доходу.

Арешти, накладені ВАКС на активи, здебільшого  відрізняються стабільністю, що дозволяє ефективніше управляти арештованим майном.

Вказані активи є речовими доказами у кримінальних провадженнях, розслідуванням яких займається Національне антикорупційне бюро України.

 

Нагадаємо, АРМА розшукує потенційно незаконні активи за запитами правоохоронних органів, які в ході розслідування корупційних та інших кримінальних злочинів можуть звертатися до суду щодо арешту та передачі активів в управління Агентству. Розпорядження АРМА таким майном, а також грошовими коштами, дозволяє зберегти і примножити економічну вартість арештованих активів до вироку суду.