Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Q&A для суб’єктів оціночної діяльності: ознайомтесь перед подачею документів на конкурс!

Наприкінці 2023 року АРМА розпочало кілька десятків конкурсів з відбору управителів арештованим майном та суб’єктів оціночної діяльності.

Однак чимало учасників, які надають електронні документи та досилають їх паперові еквіваленти, припускаються двох типових помилок.

Які це неточності? Як їх уникнути? Нацагентство дає кілька рекомендацій (у формі питань та відповідей), як подати матеріали з першого разу та взяти участь у конкурсному відборі.

 

 Q: Чому взагалі конкурс не відбувся?

A: 1) Надійшов пакет документів на участь у конкурсі лише від одного учасника або не надійшло жодного; 2) за підсумками розгляду комісією поданих документів до участі у конкурсі не допущено жодного претендента або допущено лише одного.

 

Q: Чому поданий мною пакет документів не допущено до конкурсу?

A: Порушені вимоги до документів або порядок їх подачі.

(Вимоги до документів та порядок їх подачі на участь у конкурсі, визначені розділом IV Порядку проведення конкурсного відбору суб'єктів оціночної діяльності затвердженого наказом АРМА від 23.03.2023 № 78 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13 травня 2022 р. за № 515/37851).

 

Q: Які типові помилки при подачі документів під час конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності (СОД)?

А: Перелік цих помилок: 

1) документи подаються у непрошитому та непронумерованому вигляді; 

2) відсутні підпис, печатка уповноваженої особи на Заяві або інформації про претендента (додаток 1, 2 до Порядку); 

3) копії документів, що подаються, не засвідчені у встановленому порядку (див. останнє запитання) 

4) відсутні або частково відсутні документи про наявність в учасника конкурсу практичного досвіду надання послуг з оцінки майна за спеціалізацією, яка визначена у відповідному оголошенні про проведення конкурсу не менше одного року, та рецензій з висновками щодо відповідності таких звітів вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна та про можливість їх використання:

- подаються договори без актів виконаних робіт або рецензій;

- якщо в оголошенні декілька напрямів чи спеціалізацій суб'єкта оціночної діяльності, подаються документи не по всім напрямам/спеціалізаціям;

- подаються договори, послуги по яких надано менше одного року до дати конкурсу;

- відсутність чинних документів, що підтверджують кваліфікацію оцінювачів, що залучатимуться до надання послуг з оцінки активів;

- відсутність копій трудової книжки або інших документів, що підтверджують факт перебування оцінювача у трудових відносинах з СОД.

 

Q: Отже, у якому вигляді конкурсна комісія приймає документи претендентів?

A: Комісія розглядає лише документи/інформацію на паперових носіях у прошитому та пронумерованому вигляді. Копії документів засвідчуються шляхом проставлення відмітки про засвідчення копії документа, яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

 

Q: Які основні вимоги (критерії) до учасника конкурсу?

А: До претендентів встановлюються такі кваліфікаційні критерії:

1) наявність в учасника конкурсу спеціалізації суб'єкта оціночної діяльності, яка визначена у відповідному оголошенні про проведення Конкурсу;

2) наявність в учасника конкурсу оцінювачів із відповідною кваліфікацією за спеціалізацією, яка визначена у відповідному оголошенні про проведення конкурсу, що має підтверджуватися чинними кваліфікаційними свідоцтвами оцінювача, виданими згідно із ЗУ "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" або виданими відповідно до ЗУ "Про оцінку земель" (для виконання робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок), які мають досвід практичної діяльності з оцінки майна не менше одного року;

3) наявність в учасника конкурсу практичного досвіду надання послуг з оцінки майна за спеціалізацією, яка визначена у відповідному оголошенні про проведення конкурсу не менше одного року, та рецензій з висновками щодо відповідності таких звітів вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна та про можливість їх використання.

Претенденти подають документально підтверджену інформацію про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

 

Q: Документи на участь, підписані ЕЦП, надіслано на електронну пошту. Чому ми не допущені до конкурсу?

А: Відповідно до чинної редакції Порядку проведення конкурсного відбору суб'єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом АРМА від 23.03.2023 № 78 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 травня 2022 р. за № 515/37851, документи/інформація, визначені/визначена цим розділом, подаються/подається на паперових носіях інформації у прошитому та пронумерованому вигляді до закінчення терміну надання документів, що встановлений в оголошенні про проведення конкурсу, двома способами:

1) через поштову скриньку на вході в приміщення центрального апарату АРМА за адресою: вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001;

2) засобами поштового зв'язку, а саме листом з описом вкладення на поштову адресу: вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001. У такому випадку з метою повідомлення АРМА про факт подання документів засобами поштового зв'язку, копія заяви, зазначеної у підпункті 1 пункту 1 цього розділу, та опису вкладення листа (з відміткою поштового відділення), виготовлені шляхом сканування, надсилаються АРМА на електронну адресу info@arma.gov.ua. Копії зазначених документів направляються з обов'язковим використанням кваліфікованого електронного підпису.

Отже, у випадку подання документів електронною поштою, обов’язково необхідно надати пакет документів в паперовому вигляді відповідно до вимог розділу IV Порядку.

 

Q: Як копії документів достатньо прошити та пронумерувати?

А: Комісія розглядає лише документи/інформацію на паперових носіях в прошитому та пронумерованому вигляді. Копії документів засвідчуються шляхом проставлення відмітки про засвідчення копії документа, яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

 

***


Також рекомендуємо претендентам ознайомитись зі змістом онлайн-консультації для СОД, яку АРМА провело 12 січня 2024 року. Приємного перегляду!