Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вперше отримало позитивну оцінку у звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо доброчесності та боротьби з корупцією в Україні за 2024 рік.
Звіт ОЕСР, нещодавно представлений в Україні, містить окрему частину, присвячену досягненням АРМА. На презентації були присутні Голова АРМА Олена Дума, її заступник Грігол Катамадзе та радник Голови Андрій Позняк, разом з посадовцями Кабінету Міністрів України, керівниками інших державних та антикорупційних органів, представниками ОЕСР та громадськості.
"За 2 роки діяльності АРМА нарешті досягла такого результату, коли агентство згадується в позитивному контексті. У 2023 році ми отримали звіт ОЕСР, у якому АРМА згадувалося, м'яко кажучи, не у позитивному ключі. За цей період ми змогли здійснити реальну революцію у сфері управління арештованими активами: відкрили реєстр арештованих активів, розпочали активну співпрацю з іншими антикорупційними органами та запровадили нові прозорі правила у співпраці з Prozorro та Prozorro Продажі. ОЕСР чітко бачить наш прогрес, і ми не збираємося на цьому зупинятися", — зазначила Голова АРМА Олена Дума.
“Україна продемонструвала світові, що може не лише захищати себе під час повномасштабного вторгнення, а і водночас суттєво наближати свій захист від корупції до рівня стандартів країн Організації економічного співробітництва та розвитку і Європейського Союзу. У першому в історії незалежності України Огляді, експерти відзначили суттєвий прогрес у розбудові антикорупційної політики та системи публічної та ділової доброчесності”, — підкреслив Голова НАЗК Віктор Павлущик.
Водночас у звіті ОЕСР наголошується на необхідності проведення зовнішнього незалежного аудиту АРМА. Цю рекомендацію агентство давно підтримує. Зокрема, в урядовому законопроєкті про закріплення трансформації АРМА (№12374) агентство пропонувало встановити зовнішній аудит як обов'язковий механізм контролю.
Варто зазначити, що наприкінці минулого року керівництво АРМА було запрошене до штаб-квартири ОЕСР у Парижі. Під час зустрічі представники організації підкреслили важливість повернення активів та ефективного управління ними, визнали відданість України цим зусиллям, а також відзначили прийняття та реалізацію Національної стратегії та плану дій з повернення активів як ключовий крок до посилення координації та співпраці між усіма зацікавленими сторонами, як на національному, так і на міжнародному рівнях.
Презентований Огляд ОЕСР складається з двох частин: публічна доброчесність (оцінка політик, механізмів і практик у державному секторі) та ділова доброчесність (аналіз корпоративної етики, протидії хабарництву та недобросовісним практикам у приватному секторі). Метою цього документа є підтримка приведення національних підходів у відповідність до стандартів та найкращих практик ОЕСР.
OTHER MATERIALS

08-05-2025 News
Результати засідання Конкурсної комісії: обрано переможців та оголошено нові конкурсні відбори

08-05-2025 News