На запрошення Інституту Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національне агентство з розшуку та менеджменту активів долучилося до міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні напрями підвищення спроможностей сил сектору безпеки і оборони України: правові та організаційні аспекти».
Під час другого дня заходу директор Департаменту виявлення, розшуку фінансових та інших активів АРМА Віталій Чубаєвський презентував напрацювання Нацагентства у сфері виявлення та розшуку активів, пов’язаних з військовими злочинцями, колаборантами та підсанкційними особами. Тема виступу – «Роль АРМА у протидії фінансуванню збройної агресії росії» – не лише підкреслила ключову функцію агентства у воєнний час, але й стала черговим прикладом фахової міжвідомчої співпраці у боротьбі з агресором.
Віталій Чубаєвський акцентував, що в умовах війни функція розшуку активів є потужним інструментом протидії злочинам проти національної безпеки.
Керівник Департаменту також зазначив, що з 2022 року працівники АРМА опрацювали майже 30 тисяч звернень від правоохоронних органів (в тому числі 7,8 тисяч запитів за 2024 рік). Найбільше запитів — понад 12 тисяч — надійшло від Міністерства юстиції України стосовно підсанкційних фізичних та юридичних осіб, а також заборонених політичних партій.
При цьому тільки в 2024 році розшукано 146 тисяч одиниць рухомого та нерухомого майна, про що зазначила під час публічного звіту Голова АРМА Олена Дума.
Виступ також включав звіт про обсяги розшуканих активів. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення АРМА виявило:
понад 26,5 млрд грн, 541 млн дол. США та 382 млн євро грошових коштів;
більше 307 тис. земельних ділянок;
понад 52 тис. одиниць транспорту;
понад 202 млрд грн часток у статутних капіталах компаній.
Окрему увагу було приділено співпраці АРМА із СБУ, ДБР та іншими правоохоронними органами в частині виявлення активів осіб, причетних до шпигунської діяльності та участі у злочинних організаціях, які працювали на шкоду суверенітету України.
АРМА продовжує системну роботу із виявлення, розшуку та повернення активів, що можуть бути інструментом фінансування війни проти України. Кожен арештований об’єкт, кожна заблокована гривня — це внесок у зміцнення національної безпеки та справедливість у відновленні правопорядку.
OTHER MATERIALS

31-03-2025 News