Цифрова трансформація АРМА — гарантія прозорості та захищеності. Ключовим елементом цифровізаціі стане створення надсучасного ситуаційного центру – цифрового хабу. Це стане частиною глобальної модернізації Реєстру арештованих активів та інтеграції арештованих активів в цілісну інформаційну систему Агенства.
«Справжня технологічна трансформація починається вже зараз. Ми розпочинаємо створення унікального кіберпростору для ефективного цифрового управління активами, з миттєвими оновленнями статусів та повною візуалізацією всіх процесів», – наголосив Заступник Голови АРМА з питань CDTO Станіслав Петров.
Для реалізації цього амбітного проекту буде використано історичне приміщення колишнього актового залу. Цей простір, де раніше проводились концерти та урочисті заходи за радянських часів.
Черговий радянський спадок буде спрямовано на розвиток українських демократичних державних інституцій і працюватиме на посилення наших можливостей.
Цей старт був би неможливий без підтримки Уряду. Завдяки ухваленому розпорядженню КМУ приміщення передано на баланс АРМА. До цього об'єкт тривалий час перебував в оренді, поступово занепадав і потребує капітального ремонту.
На цьому шляху правильним є поєднання зусиль державних структур та громадськості. Першим кроком стало підписання АРМА меморандуму про співпрацю з громадською організацією “Міжнародний університет кібербезпеки”, яка виступить одним з партнерів у запуску цього проекту та має потрібний досвід успішних кейсів з державними інституціями та донорами. Завдяки цій співпраці занедбаний актовий зал перетвориться на високотехнологічний ситуаційний центр.
Новий ситуаційний центр АРМА буде організовано у форматі сучасного open space з усією необхідною технологічною інфраструктурою. Тут розташують системи моніторингу стану активів, коректного функціонування їх інформаційних систем, нагляду за критичними об'єктами та аналітичні інструменти для оцінки ефективності управління та кіберзагоз . Центр стане платформою для ефективної цифрової взаємодії з правоохоронними органами України та міжнародними партнерами.
«Ситуаційний центр дозволить нам вивести роботу з управління арештованими активами на якісно новий рівень. Це буде справжній цифровий хаб, де відбуватиметься координація дій з усіма залученими органами по всьому світу», – додав Станіслав Петров.
В умовах війни та майбутньої відбудови такий Центр значно підвищить оперативність управління арештованими активами, відслідковування їх стану, прозорість процесів, можливості демонстрації зацікавленим стейкхолдерам та захист інформації.
Передбачено розробку концепції та технічного проекту Центуру, проведення відповідних експертиз та консультацій з основними стейкхолдерами, робіт з реконструкції приміщення, забезпечення матеріально - технічної бази та програмного забезпечення, формування квалікованоі команди фахівців у провальному підрозділі, і як результат - запуск ситуаційного центру, разом із масштабною модернізацією ЄДРАА. Проект реалізується в межах стратегії цифрового розвитку АРМА та відповідає пріоритетам цифрової трансформації державних органів України.
Проект відкритий для участі й інших стейкхолдерів, долучайтеся! Разом створимо цифрову революцію в сфері арештованих активів!