Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Участь у Щорічному загальному засіданні членів Міжвідомчої мережі з повернення активів Західної та Центральної Азії (ARIN-WCA) та практичному семінарі «Бенефіціарна власність»

26-11-2021

23-26 листопада у м. Ташкент відбулись Щорічне загальне засідання членів Міжвідомчої мережі з повернення активів Західної та Центральної Азії (ARIN-WCA) та практичний семінарі «Бенефіціарна власність».

Участь у засіданні взяли представники Установ з повернення активів держав-членів ARIN-WCA, представників Міжвідомчої мережі з повернення активів Азійсько-Тихоокеанського регіону, Міжвідомчої мережі з повернення активів Південної Африки, Монголії, UNODC, CARIN, а також представник АРМА.

Учасники засідання поділилися основними досягненнями та перешкодами на шляху до здійснення успішного транскордонного повернення активів у діяльності членів ARIN-WCA.

Представник АРМА здійснив презентацію щодо ключових напрямків діяльності АРМА у сфері розшуку, виявлення та управління арештованими активами, основних здобутків та перспективних напрямків діяльності, поінформувавши про останні законодавчі зміни та успішні практики у зазначеній сфері.

Іноземні колеги позитивно відзначили інституційний рівень, ініціативи та досягнення АРМА та висловили високу зацікавленість у подальшій співпраці.

Під час участі у практичному семінарі «Бенефіціарна власність» учасників було ознайомлено з практичним сучасним досвідом щодо бенефіціарної власності, враховуючи вплив Pandora Papers, розслідування щодо бенефіціарної власності в багато-юрисдикційних структурах, збереження та реалізації активів бенефіціарної власності тощо.

 

Довідково. ARIN-WCA є неформальною мережею контактів та спільною групою з усіх аспектів боротьби з доходами від злочинної діяльності.

Серед основних завдань ARIN-WCA є:

  • формування міцних міжнародних зв’язків з установами з повернення активів, організаціями, такими як UNODC, та іншими Міжвідомчими мережами з повернення активів (ARIN);
  • систематизація, формування та поширення кращої світової практики з повернення активів;
  • сприяння підготовці кадрів з усіх аспектів боротьби з доходами від злочинної діяльності;
  • проведення досліджень/розробка кращих практик та систем повернення активів, включно з цивільною конфіскацією;
  • посилення співпраці між державними органами та приватним сектором у цій сфері.

Однією з цілей ARIN-WCA є розширення участі в мережі зацікавлених Установ з повернення активів з метою обміну найкращими практиками та оперативного пошуку рішень для спільних проблем, а також підвищення на міжвідомчій основі ефективності зусиль членів мережі в позбавленні злочинців незаконного прибутку.

Співпраця із зазначеною мережею покращує транскордонне та міжвідомче співробітництво, а також обмін інформацією, як в регіоні Західної та Центральної Азії, так і за його межами.