Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА), виступає співорганізатором міжнародного IV Legal Forum EU-Eastern Partnership 2025, який сьогодні стартував у Варшаві.
Форум офіційно відкрили Голова АРМА Олена Дума, Державний секретар МЗС Польщі Анджей Шейна, Ярослав Романчук, співголова Організаційного комітету, керуючий партнер EUCONLAW Group та Андрій Романчук, співголова Організаційного комітету, старший партнер EUCONLAW Group.
«Війна навчила нас: справедливість не може чекати. Кожна гривня, повернута від корупціонерів, кожен долар, вилучений у злочинців — це ресурс для нашої перемоги та відбудови. Тому наша співпраця сьогодні важливіша, ніж будь-коли», — зазначила Голова АРМА Олена Дума.
Міжнародний захід об'єднає провідних фахівців з 24 країн світу, зокрема - Албанії, Боснії і Герцеговини, Великої Британії, Ірландії, Молдови, Польщі та Франції, які поділяться унікальним досвідом у сфері виявлення, розшуку, повернення та управління арештованими активами.
Особливої уваги заслуговує участь Голови Наглядової ради Міжвідомчої мережі з управління активами Балканського регіону (BAMIN), відомої експертки з питань повернення та реалізації активів — Джіл Томас, яка модеруватиме ключову панельну дискусію щодо ефективного управління арештованими активами.
Також до дискусій долучився Яніс Борданс— адвокат, прем’єр-міністр Латвії (2019–2022) та міністр юстиції Латвії (2012–2014 та 2019–2022).
До участі у форумі долучилися представники Коронної прокуратури Великої Британії, зокрема Дженні Бордлі та Джулі Снелл — спеціалісти з унікальним практичним досвідом у сфері протидії корупції та повернення активів.
Серед інших поважних спікерів:
- Рісена Хаджа (Генеральна директорка AASCA, Албанія);
- Емір Башич (Директор FAZUOI, Боснія і Герцеговина);
- Ванесса Перре (Генеральна директорка AGRASC, Франція);
- Майкл Габбінс (керівник Бюро з розшуку злочинних активів Ірландії);
- Людмила Харея (представниця NAC, Молдова);
- Олена Орлюк, Директор Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій;
- Ендрю де Рой, засновник компанії корпоративної розвідки та розслідувань«Bearstone»;
- Робін Барнетт, колишній британський дипломат, консультант, радник з питань стратегії та бізнес-аналітики;
-Анжела Пахольчак, директор Департаменту контрольних процедур Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща;
-Томаш Дробек, представник оперативно-слідчого відділу Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща;
-Сергій Болвінов, голова слідчого управління ГУНП в Харківській області.
Стратегічне значення для України
Участь АРМА як співорганізатора IV Legal Forum EU-Eastern Partnership 2025 демонструє зростання міжнародного авторитету України у сфері повернення активів та боротьби з корупцією. Форум — це важлива платформа для обговорення актуальних викликів, обміну найкращими практиками та укріплення міжнародного співробітництва.
"Попереду – змістовні дискусії та важливі домовленості для розвитку спільної справи!" — підкреслює Голова АРМА Олена Дума, висловлюючи подяку партнерам за підтримку цієї знакової міжнародної ініціативи.