АРМА взяло участь в експертному заході «Що (не) змінила реформа. Тіньовий звіт діяльності АРМА», організованому Інститутом законодавчих ідей, де представило бачення перших результатів впровадження реформи.
В.о. директора Департаменту правового забезпечення АРМА Богдан Коваль зазначив, що сьогодні вже прийнято всю необхідну нормативно-правову базу для повноцінної реалізації реформи. Зокрема, запрацював один із її ключових механізмів — Комісія з визначення управителя складного активу, а також розпочато перші конкурсні процедури з відбору управителів.
За словами представника Агентства, реформа має забезпечити не лише передачу активів в управління, а насамперед їх якісну ідентифікацію. Це необхідна умова для забезпечення передачі в управління лише тих активів, щодо яких АРМА може забезпечити ефективне управління та збереження їх економічної вартості. Як зазначив Богдан Коваль, для повноцінної роботи такого механізму є потреба у внесенні змін до Кримінального процесуального кодексу України.
Водночас серед ключових викликів залишається недостатнє фінансування. Сьогодні для виконання функцій з оцінки та збереження активів, передбачено лише близько 3,6 млн грн, що суттєво обмежує можливості Агентства забезпечувати охорону та зберігання майна від його передачі в АРМА і до визначення управителя.
«Реформа вже працює. Але реальні результати реформи слід оцінювати, коли нові процедури будуть працювати у сталому режимі. Наразі наступним кроком має стати забезпечення достатнього фінансування, що дозволить збільшити кількість процедур відбору управителів та гарантувати належне збереження економічної вартості арештованих активів», — наголошено у виступі представника Агентства.
Від імені АРМА Богдан Коваль висловив вдячність Інституту законодавчих ідей за фахову експертну дискусію, а Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики та його голові Анастасії Радіній — за послідовну роботу над законодавчим забезпеченням реформи, зазначивши, що така взаємодія є важливою для подальшого розвитку інституції.