Ц
Ц
Ц
A
A
A+

АРМА відкрило доступ до Реєстру з інформацією про понад 2 тисячі арештованих активів

18-02-2020

У грудні 2019 року АРМА здійснено запуск Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у дослідну експлуатацію.

Два місяці поспіль 30 співробітників АРМА здійснювали усі необхідні заходи, спрямовані на формування та забезпечення функціонування Реєстру, зокрема тестували, наповнювали інформацією, виявляли помилки та визначали ключові позиції, виправляли неузгодженості та проводили консультації з розробниками програмного забезпечення архітектуру рішення.

Ми продовжуємо удосконалювати технічні можливості Реєстру і водночас вже зараз готові представити широкому загалу результати діяльності АРМА у цьому напрямку – безпосередньо сам Реєстр.

Правовою підставою формування та ведення Реєстру є стаття 25 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

Реєстр формується та ведеться з метою узагальнення та оперативного обміну інформацією щодо активів, одержаних злочинним шляхом, у ньому відображаються дані про арештовані в рамках кримінальних проваджень активи, управління ними чи їх реалізацію, конфіскацію, одержані від їх реалізації кошти тощо.

Під час дослідної експлуатації Реєстру проводиться його наповнення в тестовому режимі виключно наявною в АРМА інформацією щодо арештованих активів, які передано в управління Агентства.

Після завершення інтеграції Реєстру з іншими реєстрами та базами даних (Єдиний реєстр судових рішень, Автоматизована система виконавчого провадження, Єдиний реєстр досудових розслідувань) Реєстр буде наповнюватись інформацією про арештовані активи переважно в автоматизованому режимі.

Наразі здійснюються заходи, пов’язані з виконанням вимог законодавства про захист інформації та побудовою системи комплексного захисту інформації.

Слід наголосити, що під час дослідної експлуатації програмне забезпечення Реєстру перевіряється на можливість надійної та безперебійної роботи у штатному режимі. На даний момент до Реєстру вноситься великий обсяг інформації, наявної у розпорядженні АРМА, а також здійснюється аналіз функціональних можливостей Реєстру.

Станом на 9:00 17 лютого 2020 року АРМА забезпечено внесення інформації до Реєстру щодо 2 032 арештованих активів.

Знайти Реєстр можна за посиланням: http://test.arma.gov.ua/.

Будемо вдячні за пропозиції та зауваження стосовно роботи Реєстру, надіслані на електронну адресу test_reestr@arma.gov.ua (з темою листа: «Пропозиції до роботи Реєстру»).