Ц
Ц
Ц
A
A
A+

АРМА: 112 картин медведчука визнано такими, які мають історичну та культурну цінність

21-05-2024

Експерти-мистецтвознавці підтвердили це своїм висновком, який є у розпорядженні АРМА. Майже всі картини - твори відомих українських митців XX століття. 

Загалом експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин, які зберігалися там з 2022 року. З них - 112 картин визнано такими, які мають культурну та історичну цінність. 

Відтак, під час наступного засідання конкурсної Комісії буде вирішено питання щодо призупинення процедури продажу цих картин та передачі їх до Національного музею України для збереження. Твори, які не мають культурної та історичної цінності будуть реалізовані через електронний майданчик “Прозорро.Продажі”. Кошти від реалізації - поповнять бюджет України. 

Нагадаємо, ці картини раніше належали колаборанту та зраднику віктору медведчуку та були арештовані в рамках кримінального провадження. Пізніше рішенням суду їх було передано на реалізацію в АРМА. 19 квітня, АРМА оголосила про початок реалізації картин медведчука. Тоді ж, за ініціативи Нацагентства, для збереження культурної спадщини України, до огляду картин було ініційовано залучення експертів для проведення мистецтвознавчої експертизи.