Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Реєстр активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні

Реєстр арештованих активів є однією з найскладніших інформаційних систем у порівнянні з більшістю державних та комунальних баз даних в Україні. На відміну від більшості реєстрів, створена АРМА інформаційно-комунікаційна система відображає значно ширше коло інформації, ніж та, яку створює Національне агентство у процесі своєї діяльності та розпорядником якої воно є. Тому забезпечення повноцінної роботи Реєстру значною мірою пов’язане з особливостями функціонування інших реєстрів, їх постійними оновленнями та змінами.

Наповнення Реєстру (щодо кожного окремого активу або груп активів в рамках одного кримінального провадження) здійснюється протягом всього часу розслідування провадження: досудового розслідування, судового розгляду та реалізації активів після винесення остаточного судового рішення.

На сьогодні всі процеси та алгоритми Реєстру чітко врегульовані нормативними документами. Базовою нормою для Реєстру є стаття 25 Спеціального закону про АРМА. Для врегулювання правових підстав формування та ведення Реєстру Національним агентством розроблено і затверджено Положення про Реєстр, яке було зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Документ, зокрема, визначає мету  створення та ведення Реєстру, а також перелік даних, що вносяться до нього та підстави для їх внесення.

Також АРМА розроблено та введено в дію низку нормативних актів, якими врегульовано взаємодію з іншими реєстрами та інформаційними системами.

З метою забезпечення повноцінної роботи Реєстру та посилення його функціональної спроможності АРМА здійснило низку технічних та організаційних заходів, які дозволили запустити Реєстр у промислову експлуатацію:

  • Фахівцями АРМА розроблено схеми, форми та алгоритми для наповнення Реєстру інформацією, а також технічні завдання для програмного забезпечення;
  • За допомогою системи Прозорро було закуплено серверне та мережеве обладнання з його розміщенням в ізольованому модулі основного дата-центру;
  • У кілька черг розроблено, протестовано та оновлено програмне забезпечення;
  • З використанням системи Прозорро забезпечено послуги з оренди обчислювальних потужностей хмарного сервісу (другого дата-центру);
  • Придбано ліцензійне програмне забезпечення для технічної інфраструктури;
  • Створено та впроваджено на базі АРМА та центру обробки даних систему комплексного захисту інформації Реєстру (КСЗІ). Система отримала атестат відповідності Держспецзв’язку.

Станом на 25 серпня 2023 року до Реєстру внесено понад 129 тисяч записів про арештовані активи. Наявна інформація фактично по всім видам і типам активів: нерухомість, земельні ділянки, рухоме майно, транспорт, частки у статутному капіталі, акції та паї, майнові права інтелектуальної власності, грошові активи та банківські метали, майнові права і складені активи, зокрема майнові комплекси.

 Знайти Реєстр можна за посиланням: https://reestr.arma.gov.ua/#/