Національне агентство з розшуку та менеджменту активів забезпечило ще один масштабний фінансовий результат для держави — 1 073 576 575,00 грн вже надійшло до Державного бюджету України від управління активами Сахалінського газового родовища.
Йдеться про арештовані корпоративні права у статутному капіталі ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння”, що передані в управління ПАТ “УКРНАФТА” відповідно до договору, укладеного АРМА. Умови договору передбачають перерахування 90% прибутку до державного бюджету, що і забезпечило такі масштабні надходження.
Нагадаємо, в липні 2024 року АРМА забезпечило надходження до Державного бюджету України траншу у розмірі 747 725 152,25 гривень.
Такі надходження до бюджету вдалось забезпечити завдяки ініційованій АРМА передачі в управління ПАТ “УКРНАФТА” решти 7 акцій акціонерів на підставі додаткового розпорядження Уряду. Саме це дало можливість ПАТ “УКРНАФТА” оперативно провести збори акціонерів та прийняти необхідні рішення для перерозподілу дивідендів та сплати в держбюджет.
“Ми показуємо, що арештований актив може працювати на державу вже сьогодні. Сахалінське родовище — приклад того, як ефективний менеджмент і чітка правова позиція дають конкретний результат для економіки в умовах війни. І це — не межа наших можливостей”, — наголосила Голова АРМА Олена Дума.
"У серпні 2024 року "Укрнафтобуріння" відновило роботу на Сахалінському родовищі (Харківська область). Чистий прибуток компанії за 2024 рік складає 1,19 млрд грн. Сьогодні до державного бюджету сплачено 1,074 млрд грн – 90% від чистого прибутку. Підприємство продовжує видобуток природного газу, що критично необхідний країні", - зазначив в. о. директора ПАТ "Укрнафта" Юрій Ткачук.
Для забезпечення сталих надходжень та продовження газовидобутку АРМА здійснило низку кроків:
- Звернулося до Офісу Генпрокурора з метою для захисту національних інтересів ще у грудні 2023 року;
- Звернулося до Ради національної безпеки та оборони із проханням розв'язання питання щодо видобутку газу на Сахалінському родовищі;
- Звернулося до Верховного Суду із касаційною скаргою на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду щодо зупинки видобутку газу;
- Ініціювало та провело робочі зустрічі з Головою Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної служби геології та надр України та ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння»;
- АРМА було залучено третьою особою до участі у розгляді справи щодо поновлення ліцензії на видобуток газу на Сахалінському родовищі
Як результат - видобуток газу на Сахалінському родовищі було поновлено.
Ці кошти - конкретний внесок у оборону, економіку та відновлення України. І ми продовжуємо працювати — результативно, системно, на користь держави.