Після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України країна-агресор опинилася у безпрецедентній міжнародній ізоляції, насамперед з боку колективного Заходу, посівши перше місце у світі за кількістю накладених санкцій.
З-поміж інших обмежень, західні країни заблокували золотовалютні резерви Центробанку рф, активи державних компаній, російських олігархів тощо. Наразі ведеться активна робота по формуванню механізмів конфіскації цих активів. Водночас російський уряд та бізнес намагаються переорієнтувати свою економіку та інвестиції на Схід, зокрема на азійські ринки.
Враховуючи ці тенденції та вживаючи превентивні заходи, АРМА посилює співпрацю з азійськими установами з повернення активів. Зокрема, представники Нацагентства взяли участь у Щорічному загальному засіданні членів Міжвідомчої мережі з повернення активів Західної та Центральної Азії (ARIN-WCA), яке відбулось 14-15 грудня.
Під час засідання обговорювався розвиток потенціалу юрисдикцій-учасників у питаннях протидії злочинності та повернення активів, успішні кейси з їх конфіскації, а також нові механізми та підходи країн у вказаній сфері. Особливу увагу було приділено основним досягненням та перешкодам на шляху до здійснення успішного транскордонного повернення активів у діяльності членів ARIN-WCA.
ARIN-WCA включає широке коло практиків як з регіону мережі, так і експертів Азійсько-Тихоокеанського регіону, Південної Африки, а також глобальної мережі CARIN, що дає можливість ідентифікувати спільні для всіх юрисдикцій виклики та працювати над загальними механізмами врегулювання проблем.
АРМА має статус спостерігача у ARIN-WCA з 2020 року, та за цей період активно співпрацює з Мережею, удосконалюючи не лише власні механізми, але і беручи участь у формуванні спільних підходів в рамках ARIN-WCA.
ІНШІ МАТЕРІАЛИ
13-01-2025 Новини
Активи на 3 млрд грн розшукало АРМА у справі про розкрадання бюджетних коштів на будівництві
10-01-2025 Новини