Відбувся публічний звіт керівника АРМА Дмитра Жоравовича за підсумками діяльності відомства у 2022 році.
Очільник Нацагентства зауважив, що крім суттєвого зростання навантаження на основні функції, минулого року АРМА вдало реалізувало додаткові повноваження, насамперед зумовлені потребами воєнного стану. Йдеться про розшук активів осіб, на яких накладено санкції, розшук майна заборонених в Україні політичних партій та придбання військових облігацій за рахунок коштів депозитного портфелю АРМА.
«Сьогодні ми чуємо, що АРМА працює неефективно. Але минулий рік – воєнний рік – став періодом найвищих показників роботи Нацагентства за всю його історію. Понад 1,2 мільярда гривень перераховано на оборону, продано арештоване майно майже на 1 мільярд гривень, знайдено управителів для підприємств національного масштабу, розшукано майже 200 тисяч одиниць майна фігурантів кримінальних проваджень. Навіть озвучених цифр достатньо, аби впевнено стверджувати, що за останній рік АРМА проявило себе як мінімум не гірше, ніж будь-який інший антикорупційний орган в Україні», - наголосив посадовець.
Під час виступу в Українському кризовому медіацентрі Дмитро Жоравович розповів, що фахівцями АРМА протягом звітного періоду виявлено та розшукано близько 198 тисяч одиниць майна, зокрема 28 одиниць авіаційного транспорту, 150 морських та річкових суден, понад 15 тисяч об’єктів житлової та нежитлової нерухомості тощо. Серед іншого розшуканого майна – земельні ділянки, сільськогосподарська техніка, автомобільний, трубопровідний транспорт та інше.
Говорячи про результати управління активами, очільник Агентства повідомив, що 2022 року функція реалізації активів досягла найвищих показників з початку діяльності АРМА. Загалом на відкритих торгах за рішеннями судів було продано арештоване майно, у тому числі російського походження, на загальну суму понад 980 мільйонів гривень, що у декілька разів більше, ніж обсяг продажів за всі попередні роки.
За словами Жоравовича, важливим є той факт, що вперше за час існування АРМА реалізація активів почала приносити безпосередню користь державі - відповідний механізм, розроблений АРМА спільно з народними депутатами, полягає у придбанні військових облігацій за рахунок депозитних коштів АРМА. Минулого року цей інструмент приніс Силам оборони понад 860 мільйонів гривень.
Разом з тим, протягом минулого року АРМА оголосило 156 конкурсів із пошуку управителів, за підсумками яких відібрано 21 компанію-управителя. Зокрема, визначено управителів для торгових російських суден, активів ПрАТ «Вінницяпобутхім», лабораторії в Межигір’ї, елітної нерухомості в центрі Києва тощо. За спеціальною процедурою передано державним компаніям мережу АЗС «Глуско» та 26 облгазів.
Оскільки головною метою АРМА, згідно озвучених Жоравовичем даних, є збереження економічної вартості активів, найбільша частина доходів, отриманих управителями від використання арештованого майна, спрямовується на утримання активів. Так, протягом 2022 року управителі витратили на цю мету понад 748 мільйонів гривень, що є вагомою економією коштів державного бюджету.
За повідомленням т.в.о. Голови АРМА, завдяки управлінню арештованими активами у 2022 році, АРМА перерахувало державі, насамперед сектору безпеки і оборони, сумарно 1,2 мільярда гривень.
Також, у звітному періоді загальна вартість активів, збереження яких забезпечило Нацагентство, склала близько 7,2 мільярда гривень. З них 4,8 млрд – вартість активів, переданих управителям за договором; 1,5 млрд – сума коштів депозитного портфелю; 866 млн – сума коштів, за які придбано військові облігації.
«Наразі АРМА активно працює над реалізацією арештованої яхти Royal Romance, яка перебуває на території іноземної країни. Продовжується робота над втіленням ініціативи щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців за рахунок арештованої готельно-санаторної нерухомості. Крім того, ми докладаємо зусиль для зміни нормативних актів, які дозволять скоротити строки конкурсних відборів для управителів активами», - резюмував Дмитро Жоравович.
ІНШІ МАТЕРІАЛИ
19-12-2024 Новини