Студенти навчатимуться досліджувати та моніторити активи європейських компаній, що допоможе їм краще розуміти глобальні економічні процеси та механізми протидії корупції. Своєю чергою викладачі ДТЕУ зможуть використовувати Orbis у своїх наукових дослідженнях, що сприятиме розвитку наукової бази університету.
Анонсував початок навчань у Державному торговельно-економічному університеті начальник Управління розшуку Агентства з розшуку та менеджменту активів Віталій Чубаєвський. Захід відбувся за участі ректора університету Анатолія Мазаракі та старшого радника з питань правоохоронних органів Консультативної місії ЄС в Україні Андрія Барана.
За словами Віталія Чубаєвського, однією з ключових цілей АРМА є впровадження дисципліни про розшук і управління арештованими активами на прикладі АРМА у всіх навчальних закладах України.
«Це допоможе майбутнім фахівцям краще розуміти роль та функції Агентства, а також сприятиме підготовці кваліфікованих кадрів для боротьби з корупцією», - зазначив начальник Управління розшуку АРМА.
Він додав, що така співпраця з ДТЕУ є частиною ширшої стратегії Голови АРМА Олени Думи з розширення партнерства з провідними навчальними закладами України для підготовки кваліфікованих кадрів. Лише в 2024 році АРМА підписано меморандуми про співпрацю з:
- Національною академією СБУ
- Львівським державним університетом внутрішніх справ МВС України
- Національною академією внутрішніх справ України
- Національною академією правових наук України
Завдяки цій співпраці АРМА та ДТЕУ готують нове покоління професіоналів, озброєних сучасними знаннями та навичками для ефективної роботи з активами та протидії корупції.
Довідка:
Orbis — це флагманська база даних компанії Moody's (раніше — Bureau van Dijk), яка містить інформацію про 400 мільйонів компаній з усього світу, в тому числі європейських. Її фокус — на даних про приватні компанії та їх власність. Orbis дозволяє:
- Проводити компаративний аналіз даних
- Виявляти ознаки корупції
- Використовувати дані для наукових досліджень