У п’ятницю 6 жовтня 2023 року Голова АРМА Олена Дума взяла участь як спікер у XVI Щорічному форумі з корпоративного права, який організувала Асоціація правників України.
У своєму виступі очільниця Агентства наголосила на важливому значенні державного органу у реалізації санкційної політики, понесенні економічної відповідальності особами, причетними до корупційних злочинів, та ролі АРМА у контексті російського повномасштабного вторгнення.
«Війна кинула Агентству новий виклик: управління корпоративними правами, що належать особам, які посягають на територіальну цілісність України та сприяють війні. Як правило, АРМА передаються саме корправа, а не майно. І здебільшого це великі інфраструктурні проєкти з гучними назвами: «Моршинська», “Вінницяпобутхім”, Миколаївський глиноземний завод, “Аерок”, Glusco, «Укртатнафта», «Майдан Плаза», “Танталіт”, «Український медіа холдинг», «Українська медійна група» та інші. Разом таких активів, 100% корправ яких володіють росіяни чи білоруси, - 1064», - наголосила Голова АРМА Олена Дума.
Очільниця Агентства нагадала учасникам Форуму, що норми чинного законодавства вимагають в управителів арештованих корправ погоджувати власні менеджерські дії з власниками акцій. Така ситуація є неприпустимою, особливо у контексті збройної агресії рф, що триває, адже ці власники можуть бути одночасно представниками рф, або колаборантами, або підозрюваними у вчиненні злочинів на території України, - наголосила Олена Дума.
Виходом з ситуації, що склалась, спікер вважає ухвалення парламентом зареєстрованого ще у жовтні 2021 року законопроєкту №6233, який скасовує вимогу погоджувати дії управителів корправами з їх власниками. Даний проєкт закону - єдиний погоджений у Комітеті з питань антикорупційної політики та готовий до першого читання у ВРУ.
Очільниця АРМА додала, що ухвалення законопроєкту №6233:
- дозволить запустити повноцінне ефективне управління корправами, в тому числі активами російських та білоруських власників
- дасть «зелене світло» управителям, що прагнуть заробляти на менеджменті арештованих ворожих активів, сплачуючи податки та перераховуючи до бюджету суттєві відсотки від прибутків
- позитивно вплине на показники економічної стійкості України, що критично важливо для держави, що воює.
Наостанок Олена Дума наголосила, що ухвалення проєкту закону №6233 та, загалом, удосконалення законодавства про АРМА підвищить якість управління арештованими активами та збереже їх ринкову вартість, адже арешт активів не означає позбавлення майнових прав українських чи закордонних власників.
«Отже, покращення законів про управління арештованими активами позитивно вплине на інвестиційну привабливість України, - підсумувала очільниця АРМА. - На виході ми отримаємо прості, передбачувані та недискримінаційні правила управління, які впроваджуватиме АРМА не лише з новими обличчями, але й з новими прозорими правилами та нормами».
ІНШІ МАТЕРІАЛИ
25-11-2024 Новини