26 жовтня 2018 року відбулася презентація та обговорення Звіту про Технічну оцінку АРМА, яку проводили міжнародні експерти за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).
Процедура оцінки базувалась на стандартах та принципах, що застосовуються у сфері виявлення, розшуку та управління активами відповідно до міжнародних інструментів, рекомендацій та передового досвіду.
До складу експертної групи, що проводила оцінку входили:
Джон Рінгут – виконавчий секретар MONEYVAL, колишній Голова служби прокурорської політики, державного обвинувачення в Прокуратурі Англії та Уельсу;
Джіл Томас – провідний радник з розвитку та управління регіональними правоохоронними та судовими мережами з повернення активів в Європолі;
Педро Гомеш Перейра – консультант з протидії корупції та повернення активів Базельського інституту управління з багаторічним досвідом роботи в Міністерстві юстиції Федеративної Республіки Бразилія за напрямком розшуку ти повернення активів.
Експертна група провела три етапи технічної оцінки роботи АРМА за критеріями результативності, ефективності, механізму співпраці з іншими органами влади та незалежності:
1) співбесіда з працівниками АРМА;
2) аналіз заповненого АРМА запитальника;
3) фінальна співбесіда з працівниками АРМА та представниками органів державної влади з яким співпрацює АРМА.
Технічна оцінка містить низку порад та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення діяльності АРМА.
Серед рекомендацій, наданих для покращення внутрішніх процесів АРМА:
- підвищення рівня суспільної підтримки роботи АРМА;
- підвищення рівня поінформованості серед органів слідства та прокуратури України про можливості АРМА з міжнародного виявлення та розшуку активів;
- розробка якісних показників ефективності, які демонструватимуть реальні переваги системи кримінальної юстиції та її сприйняття громадськістю внаслідок роботи АРМА;
- посилення міжвідомчої взаємодії АРМА з правоохоронними та судовими органами.
В цілому експерти дійшли висновку, що з моменту створення АРМА досягло значних результатів та необхідного рівня ефективності. «Успіх АРМА є ключовим для України в питанні демонстрації її відданості справі боротьби з організованою злочинністю, корупцією та тероризмом шляхом конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом», – йдеться у звіті експертів.
В обговоренні взяли участь представники Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, група міжнародних експертів, представники посольств, громадськості, керівники структурних підрозділів АРМА.
ІНШІ МАТЕРІАЛИ
26-12-2024 Новини