Ц
Ц
Ц
A
A
A+

Мін’юст передав ДП «СЕТАМ» в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА)

Державне підприємство «СЕТАМ» OpenMarket Міністерства юстиції України перейшло до сфери управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Агентство з розшуку та менеджменту активів, АРМА).

Міністерство юстиції підтримує децентралізацію функцій виконавчої влади й позбавлення того інструментарію, у якому поступово відпадає нагальна потреба. Про це заявила представниця відомства під час прес-конференції 7 лютого.

Раніше розпорядження №212-р від 11.03.2015 Кабінету Міністрів України передбачало, що організатором електронних торгів має бути держпідприємство у сфері управління Міністерства юстиції.

Втім, 6 лютого ц.р. Уряд ухвалив рішення змінити умови експерименту з реалізації арештованого майна у виконавчому провадженні. Зокрема встановлено, що відтепер організатор електронних торгів визначатиметься за конкурсом.

“Чому АРМА і чому СЕТАМ? Сьогодні АРМА є найбільшим спеціалізованим органом з питань управління конфіскованим та арештованим майном, розвиток якого так потрібен нашій державі. Я хочу сказати, що це не є рішення особисто Мін’юсту. Учора це рішення було прийнято на засіданні Уряду, - наголосила Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова. - АРМА зверталось з цією пропозицією до МВС (штрафмайданчики), МЕРТу (ProZorro) та Мін’юсту з проханням передати державне підприємство, яке має відповідні потужності для зберігання, реалізації та роботи з майновими активами. Саме тому Мін’юст вирішило піти назустріч розвитку діяльності у цьому напрямку і, розуміючи необхідність підтримання цього рішення, вирішило передати ДП “СЕТАМ” до сфери управління АРМА”.

Голова АРМА Антон Янчук заявив, що АРМА зацікавлене передусім у логістичній інфраструктурі СЕТАМ. Адже державне підприємство має розвинену складську та логістичну інфраструктуру у всіх областях України та понад 200 працівників, які можуть виконувати роботи, необхідні АРМА для виконання своїх завдань.

«У АРМА є потреба в отриманні комплексних послуг з ідентифікації, інвентаризації, пакування, транспортування, збереження активів з моменту, коли вони передані судовим рішенням в АРМА і до моменту, коли вони передаються управителю або на реалізацію, - заявив Голова АРМА Антон Янчук. - Ми аналізували ринок і дійшли висновків, що наразі на ринку ніхто таких комплексних послуг не надає. Закупівля цих послуг поодинці – складний, тривалий і дорогий процес. Головне, це створює ризики шкоди майну. Наразі логістичні та складські потужності ДП СЕТАМ можуть задовольнити попит АРМА на такі послуги».

Під час прес-заходу генеральний директор ДП “СЕТАМ” Віктор Вишньов нагадав, що СЕТАМ створювалося 4 роки тому в якості експерименту для подолання корупції, характерної для сфери реалізації арештованого майна - від визначення організатора торгів до допуску учасників, від махінацій під час аукціону до розукомплектації арештованих автівок, від можливості домовитися про будь-що до банальних крадіжок майна, яке знаходилося на зберіганні.

«На мою думку, СЕТАМу вдалося докорінно змінити систему: запровадити чесні механізми доступу до торгів, гарантувати безпечність збереження активів, гарантувати безпечність ставок через блокчейн. І це вилилось у конкретні результати, - заявив В. Вишньов. - Так, лише за 2018 рік OpenMarket продав майна на 2,7 млрд грн та почали проводити електронні земельні аукціони в Україні. Ми бачимо перспективу у співпраці з АРМА з розвитку нових галузей комплексних послуг. Наша стратегічна мета – система, що складається зі зберігання, управління та реалізації майна».

Віктор Вишньов запевнив, що співпраця з АРМА дозволить ДП «СЕТАМ» розширити функціонал діяльності у нових сферах та збільшити надходження у державний бюджет України.