12 грудня 2022 року в Києві відбулася зустріч представників антикорупційних органів України, представників громадянського суспільства у сфері протидії корупції та Міст Доброчесності. Під головуванням Міністра юстиції України Дениса Малюськи та Посла Королівства Данія в Україні Оле Егберга Міккельсена, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) провела перше засідання Керівного комітету після повномасштабного вторгнення росії, зібравши всіх своїх місцевих, національних і міжнародних партнерів.
Під час зустрічі очільник Нацагентства розповів про ефективну імплементацію законодавчих ініціатив АРМА, до впровадження яких долучалась EUACI.
«Так, лише з початку осені придбано три пакети військових облігацій на загальну суму понад 750 мільйонів гривень. Ще 304 мільйони перераховано на потреби ГУР Міноборони за рішенням суду. Таким чином, загалом на потреби армії Національне агентство вже перерахувало понад 1 мільярд гривень. АРМА сьогодні є єдиним центральним органом виконавчої влади, який купує зазначені військові облігації, та фактично єдиним державним органом, котрий посилює обороноздатність країни завдяки продажу російських активів», - зазначив керівник АРМА.
Крім того, керівник АРМА закликав EUACI долучитися до спільної розробки Плану заходів з реалізації Стратегії з повернення активів.
В ході свого виступу очільник відомства поінформував, що в рамках санкційного механізму АРМА опрацювало понад 3000 запитів від Міністерства юстиції України щодо виявлення та розшуку активів осіб, на які накладено санкції РНБО. Серед розшуканого – активи російських олігархів, ексурядовців та депутатів держдуми рф, колаборантів тощо.
Також т.в.о. Голови АРМА розповів про успішні кейси передачі арештованих активів в управління в умовах війни, зокрема, про передачу в управління державним компаніям мережу АЗС та 26 операторів газорозподільних систем та приватним компаніям передано в управління активи вартістю близько 1 млрд грн, зокрема, російські морські судна та нерухомість у центрі Києва.
У підсумку, Дмитро Жоравович висловив сподівання, що співпраця з EUACI зберігатиме продуктивний потенціал надалі та сприятиме забезпеченню сталості діяльності АРМА.