Про роль Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) в розшуку активів, виведених з України розповів заступник Голови АРМА Павло Великоречанін під час ІV сесії «Компенсація збитків. Санкції. Розшук та управління активами» на XV KYIV CRIMINAL LAW FORUM.
«Це десятки мільярдів доларів, елітна нерухомість, автомобілі, літаки, кораблі та зброя. Для такого глобального розшуку АРМА взаємодіє з топовими міжнародним інституціями та мережами, членами яких ми є: CARIN, BAMIN, EUROPOL, INTERPOL та інші. Нацагентство є важливим містком між державою Україна та міжнародними партнерами в сфері виявлення, розшуку та управління арештованими активами і ми продовжуємо посилювати таку співпрацю», — підкреслив Павло Великоречанін.
Він розповів учасникам конференції про те, що АРМА регулярно здійснює обмін інформацією з такими країнами як Великобританія, Латвія, Литва, Чехія, Польща, Австрія, Німеччина Хорватія та Іспанія.
Акцентом на конференції стало питання необхідності арешту цих активів та передачу їх в управління АРМА. Для цього необхідне направлення в межах міжнародно-правової допомоги запиту Офісу генерального прокурора про легалізацію такого рішення суду за кордоном.
Заступник Голови АРМА нагадав, що Нацагентство ініціює зміни до статті 545 Кримінального процесуального кодексу. Ці зміни дозволять АРМА безпосередньо звертатися до іноземних органів із запитами про міжнародну правову допомогу (МПД) у сфері управління активами. Це значно пришвидшить процеси повернення коштів до держави.
Нагадаємо, Голова АРМА Олена Дума під час участі на XV KYIV CRIMINAL LAW FORUM розповіла про роль АРМА в санкційній політиці України та план її посилення, виконання рішень ВАКС, розшук санкційних активів за кордоном та закупівлю ОВДП за арештовані кошти.