Камденська міжвідомча мережа з питань повернення активів (CARIN) у своєму щорічному звіті за 2023 рік відзначила Україну як одного з найбільш активних учасників міжнародної взаємодії у 2023 році.
З 436 запитів на розшук майна, які надіслала Україна до CARIN, - 215 направлено АРМА. У своєму звіті фахівці CARIN пов'язують таку активність зі сторони України важливістю повернення активів під час війни.
Також, у 2023 році Швейцарія, США, Україна та Велика Британія отримали найбільшу кількість запитів від членів CARIN на виявлення та розшук активів. Зі 138 запитів до України – 106 надіслано до АРМА, що демонструє високий рівень довіри міжнародних партнерів до відомства.
За словами заступника Голови АРМА, такі показники діяльності відомства були отримані вперше з моменту створення Агентства.
“Ми цінуємо високу оцінку роботи усієї команди АРМА міжнародними партнерами. Такі результати стали можливими завдяки підходам, які ми впровадили протягом минулого року та активній співпраці з представниками закордонних юрисдикцій”, - зазначив Павло Великоречанін.
Нагадаємо, співробітництво з Камденською міжвідомчою мережею з питань повернення активів (САRIN) передбачено ст. 16 спеціального Закону про АРМА і Нацагентство представляє Україну в цій організації.
Довідка
Камденська міжвідомча мережа з питань повернення активів (CARIN) – це неформальна мережа представників правоохоронних органів і судових практиків, фахівців у сфері виявлення та розшуку активів, заморожування, арешту та їх конфіскації.
Дана мережа заснована в Гаазі 22–23 вересня 2004 року Австрією, Бельгією, Німеччиною, Ірландією, Нідерландами та Великою Британією, і вже стала глобальною мережею спеціалістів-практиків. Діяльність організації спрямована на посилення спільних знань про методи та прийоми в сфері транскордонного виявлення, заморожування, арешту та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом, або іншої власності, пов’язаної зі злочинною діяльністю. Наразі Україну в CARIN представляють три державних органи - АРМА, НАБУ та Офіс Генерального Прокурора.