Про це заявив заступник Голови АРМА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Станіслав Петров під час Київського міжнародного форуму “Стійкість під час кібервійни”, який відбувся 7-8 лютого 2024 року.
Заступник Голови поділився досвідом цифрової трансформації АРМА. Зокрема про роботу OSINT, співпрацю з YouControl, RuAssets, Orbis, Hunchly, ArcGis, Sayari, Maltego. Розказав про новітні методи роботи з інформацією, а саме:
- розроблено макроси для масової обробки даних із реєстрів;
- створено ПЗ для роботи із Big Data;
- автоматизовано обробку банківської інформації;
- розроблено механізм парсингу відкритих даних.
“Сьогодні, як ніколи Україна потребує розвитку, досвіду партнерів та міжнародних гравців у галузі кібербезпеки. Ворог продовжує атакувати нашу країну, тому ми мусимо бути стійкими і прогресивними у кіберпросторі. Важливо працювати і переймати досвід у наших міжнародних партнерів та працювати над нашою законодавчою базою ” - сказав Станіслав Петров.
Станіслав Петров поділився найближчими планами Нацагентства у розвитку цифрової трансформації, зокрема про створення ситуаційного центру АРМА для послідовного, комплексного моніторингу і аналізу ситуацій із виявлення, розшуку та управління активами та створення операційного центру безпеки для швидкого реагування на кіберзагрози, комплексний захист інформаційно-комунікаційних систем АРМА.
Сьогодення АРМА - це захист реєстру та цифровізація процесів управління активами, засади ПРОЗОРОсті таких процесів та стабільне поповнення державного бюджету від управління, це - виявлення та розшук з використанням сучасних інструментів пошуку в кіберпросторі.
Майбутнє АРМА - це розшук та управління віртуальними активами, що без сумніву стане потужним джерелом наповнення державного бюджету.