За ініціативи Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) відбулася робоча нарада з представниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Питання до обговорення стосувалися передачі в управління АРМА арештованих активів, які є предметом спору про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.
Голова АРМА Олена Дума вже повідомляла про доцільність передачі в управління Нацагентства арештованих коштів, аби мільйони доларів зберігалися не в сейфах, а могли працювати на державу і підтримувати сили оборони України:
“АРМА має управляти необґрунтованими активами, які можуть бути стягнуті в дохід держави до зняття з них арешту. Справи можуть тягнутися роками, а цей механізм забезпечить стабільні надходження до держбюджету за рахунок злочинно набутих активів”, - зауважила Олена Дума.
Раніше для налагодження системної взаємодії було проведено нараду з Вищим антикорупційним судом та направлено звернення до Верховного Суду щодо формування єдиної практики передачі активів в управління Агентству у справах про визнання їх необґрунтованими. Отже, механізм існує і передбачений цивільним процесуальним кодексом України (статті 153 та 290 ЦПК України), але не застосовується і АРМА не отримує таких потрібних державі рішень.
Для того, аби вирішити ці питання АРМА ініціювало нараду з учасниками процесу, зокрема прокурорами САП, які мають функції підготовки клопотань до суду для передачі необгрунтованих активів до АРМА. Під час наради в робочому порядку було проговорено механізм такої взаємодії для запуску ефективної системи передачі активів для управління до Нацагентства.
Зауважимо, що передаючи такі активи в управління АРМА — кожна конфіскована гривня зможе працювати на обороноздатність та економіку України, держава збереже та примножить вартість арештованих активів.
“Всі державні органи в цій ситуації мають працювати системно і єдиним фронтом задля забезпечення державних інтересів”, - резюмувала Голова АРМА Олена Дума.
ІНШІ МАТЕРІАЛИ
21-01-2025 Новини