Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) інформує про важливі бюджетні зауваження щодо законопроєкту №12374-д.
Офіційним листом Комітетом ВРУ з питань бюджету, зазначено, що законопроект було зареєстровано 10 лютого поточного року, а 12 лютого його вже було прийнято у першому читанні, відтак, з огляду на стислий строк розгляду, висновок Комітету з питань бюджету відповідно до вимог статей 27 і 109 Бюджетного кодексу України та статті 93 Регламенту Верховної Ради України, до нього не надавався.
Комітет ВРУ з питань бюджету також звернув увагу на суттєві зауваження Міністерства фінансів України щодо вказаної законодавчої ініціативи загалом, і зокрема в частині, що стосуються положень про створення спеціального фонду для посилення фінансового та матеріально-технічного забезпечення АРМА, так про неузгодженість такої пропозиції із Бюджетним кодексом України та зобов’язанням України перед МВФ уникати будь-яких змін до цього Кодексу, які призведуть до додаткового визначення цільового призначення надходжень, зокрема шляхом створення нових спеціальних фондів та/або передачі наявних доходів загального фонду до новостворених спеціальних фондів.
Раніше у свої позиції Міністерство фінансів України зазначало, що реалізація положень законопроєкту №12374-д зменшить надходження до загального фонду державного бюджету з одночасним збільшенням доходів спеціального фонду державного бюджету, що призведе до розбалансування бюджету, а також зумовить порушення пункту 32 Меморандуму з МВФ від 11.12.2024, а сам проект акта потребує доопрацювання та надання фінансово-економічних обґрунтувань.
АРМА вже продемонструвало наповнення бюджету, особливо під час війни. Як можна вносити законопроект на голосування до другого читання з нормами про створення спецфонду при негативному висновку Мінфіну та без опрацювання Бюджетним комітетом — питання залишається відкритим.
Національне агентство дійсно потребує коштів як на зберігання арештованих активів так і виконання інших функцій, але точно з відповідними розрахунками та в єдності з зацікавленими державними органами та парламентом. Аби схвалений закон не порушував зобовʼязання України перед МВФ та Євросоюзом та був дієвим, а не декларативним.
Позиція АРМА залишається незмінною — необхідно повернутися до розгляду урядового законопроєку №12374, який отримав позитивні висновки від зацікавлених ЦОВВ.
АРМА і надалі відстоюватиме прийняття законодавчих змін, які ефективно сприятимуть виконанню Нацагентством своїх функцій у відповідності до міжнародних стандартів та зобов'язань України.
ІНШІ МАТЕРІАЛИ

28-04-2025 Новини
Закон один для всіх: АРМА не допустить власників арештованого ТОВ «ВЕНТА.ЛТД» до управління

28-04-2025 Новини