Нагадаємо, у жовтні 2024 року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурс на відбір управителя торговельно-розважального центру Gulliver, який рішенням суду було передано в управління Національного агентства. Конкурс проводиться через систему публічних закупівель Prozorro.
Починаючи з 13 листопада до Антимонопольного комітету України почали надходити скарги щодо процедури проведення цього конкурсу. Наразі, до АМКУ подано скарги щодо умов тендерної документації, зокрема кваліфікаційних критеріїв до учасників конкурсу. Серед питань, які оскаржують заявники - вимоги до матеріально технічної бази, працівників, які мають відповідну кваліфікацію та досвід, наявність у компанії відповідних КВЕДів тощо.
Національне агентство вважає, що зазначені скарги спрямовані на умисне затягування конкурсу щодо відбору управителя ТРЦ Гулівер. Адже, тендерна документація конкурсного відбору управителів затверджена з урахуванням всіх кваліфікаційних критеріїв, забезпечує захист економічної конкуренції та відповідає нормам Закону “Про публічні закупівлі”.
Нагадаємо, раніше Комісія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель не виявила порушень з боку АРМА та залишила звернення однієї з компаній щодо нібито дискримінаційних умов тендерної документації без розгляду.
Зазвичай такі методи затягування процесу передачі активу в управління використовують самі ж власники активів, аби не допустити передачу в управління арештованого майна. Агентство обовʼязково перевірить заявників на причетність до власника арештованого активу. Подібні дії шкодять державним інтересам, адже затягування процесу відбору управителя відтягує процес надходження коштів до державного бюджету, які наразі так необхідні країні під час війни.
Зауважимо, Аукціон з відбору управителя для ТРЦ “Гулівер” відбудеться у строки передбачені законом «Про публічні закупівлі». АРМА зробить все можливе, щоб держава отримала кошти від управління цим арештованим активом.
ІНШІ МАТЕРІАЛИ
19-12-2024 Новини